110 тисяч гектар землі с\г призначення на Харківщині потребують розмінування

110 тисяч гектар землі с\г призначення на Харківщині потребують розмінування
Фото: з відкритих джерел

29 грудня під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького відбулася робоча нарада щодо поточного стану й відновлення сільськогосподарських земель, а також гуманітарного розмінування деокупованих територій Харківщини. Участь у ній взяло керівництво області, представники Міністерства оборони, ДСНС районних військових адміністрацій та фермерських господарств.

«Харківщина – один з найбільших аграрних регіонів. На жаль, область суттєво постраждала. Тому першочергове завдання – повноцінно відновити діяльність в усіх сферах, в тому числі в агросекторі. Адже аграрії роблять величезний внесок у забезпечення продовольчої безпеки України та світу», – підкреслив Тарас Висоцький.

Він акцентував, що для відновлення польових робіт навесні 2023 року вже зараз необхідні конкретні дії та фінансова підтримка. Насамперед – для проведення технічної розвідки й визначення обсягу робіт, залучення фахівців-піротехніків.

За даними ДСНС, понад 12 тис. кв. км харківських земель потребують розмінування, з них 110 тис. га – землі с\г призначення.

Тарас Висоцький зауважив, що з метою мінімізації ризиків роботи піротехнічних груп, Мінагрополітики ініціюватиме зміни щодо спалення бур’янів на забруднених внаслідок воєнних дій с\г землях.

Він резюмував, що наразі Мінагрополітики працює над пошуком цільового фінансування відновлювальних робіт, зокрема попередньо передбачається і залучення міжнародної допомоги.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/110-tysyach-gektar-zemli-sg-pryznachennya-na-harkivshhyni-potrebuyut-rozminuvannya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1