45 млн тон рослинної продукції перевірено фітосанітарними інспекторами з початку року

45 млн тон рослинної продукції перевірено фітосанітарними інспекторами з початку року
Фото: з відкритих джерел

Експорт аграрної продукції рослинного походження складає суттєву частку вітчизняного ВВП і забезпечення безперебійного механізму його функціонування в сфері карантину рослин – один з пріоритетних напрямків роботи Держпродспоживслужби, повідомляє пресслужба відомства.

Так, впродовж 9 місяців поточного року (більше 7-ми з яких припали на період воєнного стану) державними фітосанітарними інспекторами здійснено фітосанітарні процедури до 45 млн тон рослинної продукції і 5 млн м2 лісо- та пиломатеріалів. За результатами проведених фітосанітарних процедур державними фітосанітарними інспекторами було оформлено понад 275 тисяч фітосанітарних сертифікатів, що в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року більше на 100 тисяч. Це обумовлено збільшенням кількості експортованої української продукції рослинного походження через кордони західних областей України, спричинених російською агресією з 24.02.2022 року та призупиненням роботи українських портів.

Щодо обсягів експорту – найбільша частка припадає на зернові та олійні культури – 42,9 млн тон, а саме:

  • пшениця 5,6 млн т,
  • ячмінь 1,1 млн т,
  • кукурудза 32 млн т,
  • соя 1 млн т,
  • соняшник 1,7 млн т,
  • ріпак 1,5 млн т.

Крім того, державні фітосанітарні інспектори головних управлінь Держпродспоживслужби в областях перевірили 143 тисячі тон овочевих та плодових культур, 5 млн м2 лісоматеріалів та пиломатеріалів, 1 млн тон шротів та 800 тисяч тон іншої продукції рослинного походження.

Попри всі виклики, з якими цьогоріч довелось зіштовхнутись, Держпродспоживслужба продовжує забезпечувати державні гарантії щодо відповідності української продукції фітосанітарним вимогам країн-партнерів України у міжнародній торгівлі.

Нагадуємо, що для оформлення фітосанітарного сертифікату для експорту продуктів рослинного походження потрібно звертатися до державних фітосанітарних інспекторів головних управлінь Держпродспоживслужби в областях, відповідно до зони обслуговування та місця формування партії вантажу.

Перегляди: 14
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/45-mln-ton-roslynnoyi-produkcziyi-perevireno-fitosanitarnymy-inspektoramy-z-pochatku-roku
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати