Аграріям на деокупованих територіях виплачуватимуть безповоротну фінансову допомогу

Аграріям на деокупованих територіях виплачуватимуть безповоротну фінансову допомогу
Фото: з відкритих джерел

Українські аграрії на деокупованих територіях у 2024 році мають змогу отримати безповоротну фінансову допомогу.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики.

«У проєкті бюджету на 2024 рік заплановані виплати на підтримку аграріїв на деокупованих територіях – майже 800 млн гривень. Це 20 млн євро, наданих Україні ЄС. Це безповоротна допомога для сільгосппідприємців», – сказав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

За його словами, на сьогодні підтримка фермерів включає безпосереднє фінансування та ресурсну допомогу насінням, добривами тощо. Найбільш дієвою для фермерів є фінансова підтримка з розрахунку на гектар. Така допомога планується з наступного року коштом Європейського Союзу. Фермери зможуть її отримати через Державний аграрний реєстр. Основна умова – зареєстровані права власності або оренди на землю.

Крім того, додав Висоцький, в проєкті держбюджету 2024 року передбачено 2 млрд грн компенсації за послуги з розмінування сільськогосподарських земель.

Урядовець нагадав, що набрали чинності зміни до програми «Доступні кредити 5-7-9», які передбачають спецумови фінансування для підприємців з деокупованих територій. Зокрема, чітко визначені категорії деокупованих територій, щоб зробити кредити для аграріїв більш доступними.

«Оновлені пільгові умови за програмою «Доступні кредити 5-7-9» передбачають ставку 1% річних протягом перших двох років і 3%, починаючи з третього року кредитування. Решта компенсується з держбюджету. Фактично – це безкоштовний кредит, який допоможе аграріям на деокупованих територіях відновити своє виробництво», – наголосив Висоцький.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyam-na-deokupovanyh-terytoriyah-vyplachuvatymut-bezpovorotnu-finansovu-dopomogu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати