Аграріям не варто розраховувати на ціновий сплеск на пшеницю

Аграріям не варто розраховувати на ціновий сплеск на пшеницю
Фото: з відкритих джерел

Надлишок пропозиції та насиченість світового ринку зерном не лише чинитиме тиск на ціни, а й зменшуватиме зацікавленість у його поставках із території України.

Про це  розповіла заступник директора ProAgro Group Марія Колесник.

За її словами, наразі світові аналітики прогнозують вищі обсяги виробництва пшениці, порівнюючи з тогорічними в Сполучених Штатах (+2,3 млн), Аргентині (+4,95 млн) та ЄС (+0,9 млн), а також в Індії (+9,5 млн) і Туреччині (+2,25 млн). Зокрема, збільшення виробництва в Туреччині може частково послабити зацікавленість її президента Реджепа Ердогана у відновлені дії Зернової угоди.

«Окремо хочу наголосити, що прогнозоване скорочення виробництва пшениці росією до 85 млн тонн, на превеликий жаль, жодним чином не позначиться негативно на її експорті. Станом на серпень американські експерти оцінюють його у рекордні 48 млн тонн. Як на мене, такий обсяг країна-агресорка може досягти тільки крадіжками та власне експортом українського збіжжя», – уточнила Марія Колесник.

На її переконання, також не варто розраховувати на ціновий сплеск ближче до кінця осені, бо після торішнього провалу вирівнялась ситуація з виробництвом пшениці та її експортом в Аргентині. «Зокрема, за оцінками USDA, експорт пшениці у 2023/24 МР з цієї південноамериканської країни зросте з 4,8 до 11 млн тонн. Скорочення закупівель із боку Китаю з 13,3 до 12 млн тонн частково може бути компенсованим їх збільшенням на майже 1 млн тонн з боку Єгипту, але цей ринок, найшвидше, триматимуть росіяни, і конкурувати на ньому нам буде вкрай важко», – зауважила Марія Колесник.

Джерело: AgroTimes

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyam-ne-varto-rozrahovuvaty-na-czinovyj-splesk-na-pshenyczyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати