Аграріям презентували посібник зі створення організацій водокористувачів

Аграріям презентували посібник зі створення організацій водокористувачів
Фото: з відкритих джерел

За участі Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського та заступника Міністра Віталія Головні відбувся практичний семінар на тему створення та діяльності організацій водокористувачів.

Під час заходу презентовано посібник для людей, які створюють, або мають намір створити ОВК щоб використовувати системи гідротехнічної меліорації.

Посібник розроблено експертами Програми USAID АГРО та Всеукраїнської аграрної ради. Він містить алгоритми дій створення ОВК та отримання у власність ОВК відповідних меліоративних систем, роз’яснення законів та нормативних актів, а також шаблони необхідних документів.

«Створення організацій водокористувачів – важливий етап реформи систем меліорації. У співпраці з USAID ми працювали над Законами, які б розширили можливості агровиробників, зацікавлених у розвитку зрошення та осушення. Посібник, презентований сьогодні, є дуже корисним інструментом, який допоможе розібратися в усіх цих процесах», – наголосив Микола Сольський.

За його словами, серед агровиробників є багато охочих створювати об’єднання водокористувачів.

«Я вдячний партнерам з USAID за супровід реформи, зокрема надання грантів, пов’язаних зі створенням ОВК.  Такі проєкти уже працюють в Одеській та Черкаській областях», – зазначив очільник Мінагрополітики.

Микола Сольський висловив сподівання, що така співпраця буде продовжуватися, адже попереду наступні етапи реформи, зокрема, прийняття   законопроєкту 7577 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності», який впорядковує діяльність операторів державних меліоративних систем.

В свою чергу заступник Міністра Віталій Головня, розповів про державну підтримку.

«Передбачена підтримка сільськогосподарських виробників та організацій водокористувачів, які вирощують аграрну продукцію на меліорованих землях, шляхом надання дотацій. Держава компенсує до 25% витрат агровиробникам, які встановили або модернізували системи зрошення у своїх господарствах», – зазначив він.

Посібник можна завантажити за посиланням.

Запис семінару можна переглянути на youtube каналі.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyam-prezentuvaly-posibnyk-zi-stvorennya-organizaczij-vodokorystuvachiv
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати