Аграрії адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, – Тарас Висоцький

Аграрії адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, – Тарас Висоцький
Фото: з відкритих джерел

Цьогорічна посівна кампанія в умовах війни має низку викликів. Попри це, українські аграрії вже адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, агросектор працює і навіть розвивається наскільки це можливо тепер. 

На цьому наголосив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час робочої наради з актуальних питань проведення весняно-польових робіт 2023 року в умовах воєнного стану.

«Такий складний виклик, як логістичний, уже не є настільки дорогим, як це було раніше. Ми бачимо здешевлення логістики на всіх етапах: вартості вагонів-зерновозів, перевозки, фрахту тощо. Зернова ініціатива за активної роботи керівництва держави продовжена. Тому аграрії можуть  із впевненістю дивитися в наступний день», – переконаний Тарас Висоцький.

Крім того, він нагадав, що на сьогодні Уряд реалізує низку програм, які спрямовані на допомогу аграріям в складних воєнних обставинах.

Так, 14 березня Уряду продовжив пільгове кредитування для агросектору ще на рік – до 31 березня 2024 року. Тож с/г виробники мають змогу залучати доступне фінансування та підтримувати свою діяльність і надалі, підкреслив Тарас Висоцький.

Також важливим аспектом підтримки, за словами першого заступника Міністра, є запроваджена урядова програма грантів. 

«Програма діє з минулого року, буде реалізовуватися і цьогоріч. Вона фокусується на розвитку садівництва й тепличного господарства. Аграрії можуть збільшувати площу насаджень усіх видів ягід та плодів. І аналогічно рухатися в тепличному напрямі. Плівкові теплиці не є енергоємними Разом з тим вони допоможуть забезпечити продовольчу безпеку. Адже в них можна вирощувати продукцію, яку ми тимчасово не можемо отримувати з Херсонщини та Запорізької області», – зазначив Тарас Висоцький. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-adaptuvalys-do-roboty-v-umovah-voyennogo-stanu-taras-vysoczkyj
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати