Аграрії наполягають на встановленні пільгового акцизу на паливо

Аграрії наполягають на встановленні пільгового акцизу на паливо
Фото: з відкритих джерел

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” повторно звернулася до профільних Комітетів Верховної Ради України з проханням запобігти поверненню акцизу на пальне у період воєнного стану.

Як йдеться у зверненні, 30.08.2022 року Верховною Радою України було прийнято у першому читанні доопрацьований проєкт Закону України №7668-д «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку». Основна мета законопроєкту залишається незмінною – повернення на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, ставки акцизного податку на бензини моторні, важкі дистиляти та інші нафтопродукти, скраплений газ, бутан, ізобутан.

Зокрема, передбачається, що на газ повертається акциз у розмірі 52 євро/1000 л, на бензин та дизель – 100 євро/1000 л, а для альтернативних видів палива, з додаванням біоетанолу, прирівнюється до 100 євро/1000 л. Однак, наразі повернення акцизу на пальне спричинить додаткове фінансове навантаження на бізнес, який й без цього існує на межі рентабельності.

“До того ж, для подальшого залучення інвестицій для стимулювання внутрішньої переробки відповідної сільськогосподарської продукції та виробництва біопалив в Україні, необхідно повністю на період дії воєнного стану скасувати акциз на палива моторні альтернативні для подальшого розвитку біогазових комплексів націлених на виробництво біоетанолу та біодизелю. Крім того, це дозволить частково вирішити питання зі зберіганням аграрної продукції, адже її частина буде йти на переробку”, – пояснюється у зверненні.

Водночас, аналізуючи європейський досвід, бачимо, що у Люксембурзі взагалі нульовий акциз на моторне паливо для аграрних робіт, Румунія та Кіпр передбачають акциз у розмірі 21,00 євро за 1000 л. Тобто, можна спостерігати, що в багатьох країнах Європейського Союзу акциз на паливо для аграрного сектору є значно меншим, ніж запропоновано у законопроєкті №7668-д.

Враховуючи все вищезазначене, а також грунтуючись на досвіді Європейського Союзу, частиною якого Україна планує стати, УКАБ звертається з проханням врахувати пропозиції аграріїв при підготовці тексту проєкту Закону України №7668-д до другого читання та встановити пільговий акциз на паливо, яке використовується для власного споживання сільськогосподарськими товаровиробниками.

Нагадаємо, що попередньо Асоціація вже висловлювала позицію, що не підтримує будь-які ініціативи щодо повернення акцизів на пальне, адже лише нещодавно, в березні поточного року, Верховна Рада України прийняла рішення про скасування стягнення акцизів на пальне, що дозволило, зокрема, підтримати бізнес у період воєнного стану.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-napolyagayut-na-vstanovlenni-pilgovogo-akczyzu-na-palyvo-dlya-agrariyiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1