Аграрії наполягають на збільшенні ліміту кредитування

Аграрії наполягають на збільшенні ліміту кредитування
Фото: з відкритих джерел

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням посприяти якнайшвидшому розширенню ліміту суми кредитування з 90 млн грн принаймні до 135 млн грн для аграріїв в межах програми “Доступні кредити 5-7-9”.

Асоціація вже неодноразово піднімала питання важливості фінансової підтримки агросектору, адже без належного фінансування посівна кампанія цього року може не відбутися в необхідних масштабах.

Як йдеться у зверненні, якщо минулого року аграрії мали певну фінансову подушку, яка допомогла їм пройти сезон навіть із заблокованими портами, то на сьогоднішній день її немає, ліквідності серйозно бракує, а проблеми, з якими стикнувся аграрний сектор через повномасштабне вторгнення рф, залишилися і продовжують збільшуватися.

Суттєва інфляція, блокада «зернового коридору» і невизначеність його подальшої долі, закриття західних кордонів для української аграрної продукції, мобілізація працівників, здорожчання ресурсів виробництва, збитковість виробництва зерна в минулому році в більшості регіонів – все це призводить до того, що аграрна галузь опинилась перед загрозою глибокої системної кризи.

“Наразі залишається вкрай актуальним питання збільшення ліміту суми кредитування з 90 млн грн принаймні до 135 млн грн на суб’єкта господарювання з урахуванням пов’язаних осіб. Така сума була визначена за результатами опитування членів УКАБ, які потребують залучення додаткових коштів за програмою «Доступні кредити 5-7-9»”, – наголошується у зверненні.

З огляду на вищезазначене, УКАБ звертається до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням якнайшвидше розглянути та підтримати на засіданні Уряду питання щодо збільшення суми ліміту кредитування до 135 млн грн за програмою “Доступні кредити 5-7-9”. Це рішення буде важливим для втримання економічного фронту та перемоги України.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-napolyagayut-na-zbilshenni-limitu-kredytuvannya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати