Аграрії не підтримують новий закон про мінімальні експортні ціни

Аграрії не підтримують новий закон про мінімальні експортні ціни
Фото: з відкритих джерел

Незважаючи на заклики профільної асоціації, закон ухвалено, і зерновому ринку країни доведеться працювати в нових реаліях

Українська зернова асоціація (УЗА) не підтримує новий закон про мінімальні експортні ціни на зерно, який ухвалила Верховна Рада та підписав Президент України. Асоціація вбачає у ньому додаткові ризики й потенційні проблеми для всіх учасників зернового ринку.

Президент асоціації Микола Горбачьов заявив, що хоча закон вже ухвалено, зерновому ринку доведеться адаптуватися до нових умов.

«Ми вважаємо, що високий рівень конкуренції та ліберальні правила, які діють у нашій країні, сприяють зростанню виробництва та експорту з року в рік. Я впевнений, що конкуренція між багатьма покупцями сприятиме збереженню ліквідності на зерновому ринку», – написав він у своєму зверненні на фейсбук-сторінці.

Горбачьов запропонував ознайомитися з технічними аспектами впровадження закону, які передбачають три кроки. Першим кроком буде аналіз митними органами всіх експортних цін за попередній місяць, при цьому відбиратимуться 5% найнижчих цін з митних декларацій на експорт за різними базисами постачань (СРТ, DAP, FOB). Другим кроком буде публікація Мінагрополітики мінімальних експортних цін для кожної культури на її вебсайті з можливістю 10% відхилення від опублікованих цін. Ініціальні ціни діятимуть протягом місяця до наступного аналізу митниці. Третім кроком стане здійснення експортерами експорту своєї продукції за цінами, що не нижчі від мінімальних, встановлених Мінагрополітикою.

Президент УЗА наголосив, що введення мінімальних експортних цін має стати частиною координованої роботи державних органів і бізнес-спільноти для забезпечення стабільності на зерновому ринку України.

Джерело: mind.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-ne-pidtrymuyut-novyj-zakon-pro-minimalni-eksportni-cziny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати