Аграрії обговорили із керівництвом “Укрзалізниці” підвищення тарифів на вантажоперевезення
Члени УКАБ провели зустріч із Головою правління Укрзалізниці Олександром Перцовським та Членом правління Вячеславом Єрьоміним для обговорення тарифних ініціатив, а також інших важливих питань покращення співпраці між агробізнесом та залізницею у сфері надання послуг вантажоперевезень.
Про це повідомляє пресслужба УКАБ.
Зокрема, під час зустрічі обговорювали:
1. Майбутні тарифні ініціативи Укрзалізниці та їх вплив на вартість логістики аграрної продукції.
2. Збереження середньої швидкості зерновозів у 2025 році на рівні показників минулого року, що є критично важливим для забезпечення ритмічності поставок та уникнення додаткових витрат аграріїв.
Зниження швидкості перевезень могло б призвести до подовження обороту вагонів із 13-15 до 19-20 днів, що зменшило б доступність вагонного парку та створило б дефіцит приблизно 130 вагонів щодня. Це, у свою чергу, могло б спричинити підвищення вартості користування зерновозами до 3000-4000 грн за добу вже на початку 2025 року. Тому збереження середньої швидкості зерновозів на рівні попереднього року є ключовим фактором для стабільності та ефективності аграрної логістики.
3. Планування нововведень на ринку вантажоперевезень із врахуванням специфіки календарного року аграріїв. Будь-які зміни в тарифній політиці повинні враховувати сезонність сільськогосподарської діяльності. Такий підхід дасть змогу уникнути фінансових ризиків та забезпечити безперервність виробничо-логістичних процесів.
4. Подальший розвиток інфраструктури та підвищення ефективності взаємодії між бізнесом і залізницею.
За результатами зустрічі учасники домовилися про подальше спільне опрацювання тарифних ініціатив залізничної галузі. З цією метою заплановано залучити до експертної дискусії всі зацікавлені сторони та спільно шукати взаємовигідні рішення для всіх учасників перевізного процесу.
До відома: АТ «Укрзалізниця» з 1 січня 2025 року встановила середні швидкості перевезення вантажів у вагонах-зерновозах на рівні минулорічних показників. Це сприятиме стабільності перевезень та дозволить уникнути додаткових витрат для аграріїв.