Аграрії Одещини будуть судитися за обіцяну компенсацію через посуху

Про це повідомив Юрій Борщенко, голова «Одеської обласної Асоціації роботодавців Півдня України», пише kurkul.com.

Незважаючи на те, що посуха, яка знищила в Одеській області урожай, була визнана надзвичайною ситуацією, фермерам так і не надали допомогу.

«Згідно з відповіддю, яку нам надали, було виділено 50 млн грн. Але жоден фермер в Одеській області цю допомогу не отримав», — роззповів Юрій Борщенко.

Він зазначає, що в першу чергу, фермерам необхідні гроші, щоб погасити кредити та оплатити оренду. Також аграрії сподіваються отримати кредитні канікули. Вони готові подати колективний позов і домогтися компенсації.

Барана продали за майже пів мільйона доларів

У Шотландії пішла з аукціону вівця, що стала найдорожчою у світі. Молодий баран породи тексель на прізвисько Подвійний Діамант (Double Diamond) був проданий за рекордну ціну - 491 тисячу доларів. Про це повідомляє The Guardian. 

Попередній рекорд, 307 тисяч доларів, був встановлений на аукціоні у 2009 році.

Спочатку Подвійний Діамант оцінювався в 14 тисяч доларів. Однак в ході запеклих торгів між потенційними покупцями ціна злетіла до небес. В результаті його купили три фермери у складчину.

Нові власники барана розраховують окупити його божевільну вартість коштом розведення потомства. Сам Подвійний Діамант з'явився на світ в результаті штучного запліднення вівці спермою барана-чемпіона. Він вважається «генетичною досконалістю».  

Джерело: greenpost.ua

Кукурудза «тягне» вниз експорт українського зерна

За оперативними даними Держмитслужби, сумарний експорт з України зернових і зернобобових культур, а також продуктів їх переробки, з початку сезону-2020/21 станом на 28 серпня склав 6,77 млн тонн, що на 906 тис.тонн поступається торішньому показнику.

Зокрема, відвантаження зернових і зернобобових до звітної дати оцінювалися в 6,726 млн тонн (-890 тис.тонн). Відвантаження пшениці і ячменю складають 4,163 млн тонн (+93 тис.тонн) і 1,977 млн тонн (+227 тис. тонн) відповідно.

Основне відставання від минулорічних показників зумовило істотне зниження експортних відвантажень кукурудзи - до лише 570 тис. тонн, що на 1,213 млн тонн поступається показнику на звітну дату в 2019 р.

Відвантаження пшеничного борошна з України до 28 серпня склали 32,7 тис.тонн, що на 11,6 тис. тонн нижче торішнього показника.

Джерело: apk-inform.com

Депутат озвучив план боротьби з "тінню" в АПК

Про це повідомив голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пише УНН.

"Це стосується усіх підприємств АПК. Виключень ні для кого немає, і це - правильно", - підкреслив він.

Нардеп додав, що фінансовий моніторинг сприяє підвищенню податкової доброчесності. Однак не напряму.

"Інститут фінансового моніторингу та податкове право, що протидіє ухиленню від оподаткування, напряму не пов'язані. Тобто не можна у межах фінмоніторингу відслідковувати ухилення від оподаткування", - пояснив він.

Разом з тим, боротися з тінізацією в агропромисловому комплексі потрібно. Це повинні робити законодавчі та виконавчі органи влади.

"Це треба робити двома шляхами: податковий контроль за діяльністю зернотрейдерів та шляхом виведення із тіні обробки землі. До речі, на це спрямований законопроект №3131д (законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції, - ред.)", - додав Гетманцев.

Нагадаємо, нардепи від "Слуги народу" та групи "Довіра" пропонують запровадити податок у 6 тисяч гривень за пай для пересічних власників землі - відповідний законопроєкт 3131 уже отримав "зелене світло" від податкового комітету ВР. Цю ініціативу підтримує та лобіює і великий агробізнес.

Свідченням недостатньої опрацьованості положень законопроекту є оперативне доопрацювання його положень, яке було здійснено профільним Комітетом Верховної Ради України 9 липня 2020 року.

Крім того, запропонована модель детінізації агробізнесу не відповідає базовим принципам оподаткування та  знищить малих фермерів, зазначили в Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки». 

Низька врожайність підтримує ціни на ріпак та соняшник

Прогнози рекордного врожаю соняшника в Україні, обумовлені збільшенням посівних площ, не виправдалися через посуху у південних та центральних регіонах, внаслідок чого врожай буде нижчим, ніж торік. Запаси ґрунтової вологи в окремих областях, особливо південних, декілька місяців були на 5-річному мінімумі. Через низьку врожайність прогноз валового збору знизили з 15,5-16,5 до 14-14,5 млн т. За першими даними по збиранню на півдні України врожайність складає 1 т/га та олійність 40-42%.

Закупівельні ціни на олійні в Україні залишаються високими, сезонного зниження цін поки не очікується, оскільки ринок підтримує поступове подорожчання рослинних олій.

Ф’ючерси на соєву олію на біржі в США за тиждень виросли на 4,4% до 731 $/т на тлі зниження прогнозу врожаю сої, хоча він все одно на 12-15% перевищить минулорічний навіть в разі незначного зниження врожайності.  

Ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії у п’ятницю виросли на 2,1% до 2738 рінггитів/т або 657,7 $/т.

Соняшникова олія в Україні за тиждень подорожчала на 60-70 $/т до 830-840 $/т FOB через зниження прогнозів врожаю соняшника та необхідність для переробників виконувати контракти по жовтневим поставкам олії на тлі стримування продажів виробниками в очікуванні зростання цін.

Закупівельні ціни на соняшник з доставкою на завод за тиждень виросли на 200-300 грн/т до 11000-11200 грн/т, проте обсяг пропозицій низький, оскільки збирання лише розпочалося.

Після зниження прогнозу виробництва ріпаку з 3,5 до 2,5 млн т сезонного зниження цін на нього не відбувається, і вони залишаються на рівні 13800-14000 грн/т з доставкою до порту. Деякі трейдери виконали експортні контракти, тому закривають закупівельні програми. Зменшення кількості покупців негативно вплине на закупівельні ціни на ріпак найближчим часом.

Дані по збиранню сої в США та каноли в Канаді, врожай яких перевищить минулорічний, тиснуть на світові ціни. Спекулятивне зростання цін на тлі погодних умов незабаром буде зупинене фундаментальними чинниками збільшення світового виробництва олійних. Крім того внаслідок різкого подорожчання рослинних олій обсяги їх споживання поступово почнуть скорочуватися.

Збирання олійних в Китаї та Індії, що є їх основними імпортерами, та прогнозоване зростання виробництва сої та ріпаку посилить сезонний тиск на ціни рослинних олій у вересні.

Джерело: graintrade.com.ua

Українські органічні ферми проспонсорує Швейцарія

Про це розповіла менеджер проєкту «Органічна торгівля заради розвитку» Міжнародної федерації органічного сільськогосподарського руху (IFOAM) Силке Уленброк під час конференції «Органік: знання, досвід, результат», пише agroportal.ua.

За її словами, проєкт діятиме до 2023 року і спрямований на стимулювання попиту на продукти органічного сільського господарства в Східній Європі. Для цього потрібне значне збільшення органічного експорту, а також розширення внутрішніх ринків. В проєкті, крім України, беруть участь Сербія і Албанія.

«Проєкт складається з декількох компонентів — формування вигідного і ефективного виробничо-споживчого ланцюжка. У центрі першого компонента — публічно-приватне партнерство, в ході якого імпортери та експортери можуть подавати свої ідеї та пропозиції. З їх числа будуть відібрані кращі, і почнеться їх реалізація спільно зі швейцарськими партнерами», — зазначає Силке Уленброк.

За її словами, плануються кампанії з підвищення обізнаності споживачів, виробників: удосконалення навичок лідерів сектору — зв'язок виробників з ринками, підтримка з питань сертифікації, обмін досвідом.