Аграрії пропонують відкласти запуск ринку землі для юросіб до закінчення війни в Україні

Аграрії пропонують відкласти запуск ринку землі для юросіб до закінчення війни в Україні
Фото: з відкритих джерел

Запуск ринку землі для юридичних осіб необхідно відкласти до завершення воєнного стану в Україні. Таку позицію висловили учасникиВАР під час зустрічі з міністром АПК Миколою Сольським.

Учасники ВАР вважають, що у поточних умовах, коли країна перебуває у стані війни та щодня зазнає загроз з боку агресора, запуск ринку землі для юридичних осіб шкодить національним інтересам та може негативно вплинути на розвиток сільського господарства, зокрема малого і середнього агробізнесу.

«Українські аграрії сьогодні мають фінансові труднощі. Внаслідок воєнного конфлікту багато сільськогосподарських підприємств зазнали значних збитків. Руйнування і втрати спричинили фінансовий дефіцит, що ускладнює діяльність та розвиток агробізнесу. У таких умовах аграрії змушені працювати у збиток, намагаючись зберегти свої підприємства та забезпечити продовольчу безпеку країни», – наголосив очільник ВАР Андрій Дикун.

Окрім того, відсутність повноцінного експорту негативно впливає на агробізнес, включаючи зменшення доходів, втрату стабільності на ринку та обмежені можливостней розвитку та модернізації. Обмеження експорту зернових культур призводять до втрати можливостей для збуту продукції за кордоном, перенасичення внутрішнього ринку і зниження цін на продукцію, а отже зменшення прибутків.

У таких умовах середні та малі аграрії не зможуть конкурувати з великим агробізнесом, бо не мають достатньо коштів для купівлі землі.

Разом з тим, учасники ВАР категорично висловились проти продажу землі державної власності. Заборона має продовжувати діяти на законодавчому рівні.

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-proponuyut-vidklasty-zapusk-rynku-zemli-dlya-yurosib-do-zakinchennya-vijny-v-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати