Питання збільшення кредитних лімітів та бронювання загострилися під час весняної посівної

Питання збільшення кредитних лімітів та бронювання загострилися під час весняної посівної
Фото: з відкритих джерел

Україна проводить весняну посівну кампанію, до якої долучилися всі регіони, включаючи прифронтові. Які проблеми турбують аграріїв, розповів заступник голови ВАР Денис Марчук під час брифінгу в Укрінформ.

“Станом на сьогодні в Україні засіяно понад 500 тис. га. Труднощі війни впливають, але також загострилося питання кредитних лімітів.  В цьому сезоні ціни на зернові склалися неринкові. Пшениця та кукурудза продавалися за позначками, що нижчі за світові, товаровиробники втрачали кошти. Тому галузь підтримувала програма “5-7-9”, яка пролонгована на 2025 рік. Єдине питання, яке ми уточнюємо – це кредитні ліміти, бо 90 млн грн є недостатнім обсягом в поточних умовах для покриття потреб середнього та малого товаровиробника. Кредитні ліміти вже збільшені до 150  млн грн для підприємств, які мають переробку. Але бачимо, щоб підтримувати агросектор, робочі місця, потрібно збільшити ліміти і для інших підгалузей. Зокрема тваринницькі комплекси та молочно-товарні ферми також генерують додану вартість, як це відбувається у переробці. Збільшення кредитних лімітів дуже б допомогло”, – наголосив Денис Марчук.

Проблеми бронювання також стали більш відчутними під час весняної посівної, адже в сільських місцевостях населення активно мобілізували з перших днів війни.

“Друге безпосереднє питання – масова мобілізація, внаслідок якої агросектор відчуває нестачу кадрів. Водночас, через складну та тривалу процедуру бронювання, підприємства просто не встигають зберегти потрібних працівників. Настали активні фази польових робіт, а бюрократична процедура бронювання займає 1-2 місяці. За цей час людина може бути мобілізована, а на її роботу розраховують на агропідприємстві. ВАР підтримує проєкт електронного бронювання, який розробляє Кабмін, що дасть змогу здійснювати процедуру за 1-2 доби. Процедура бронювання має бути спрощена для ефективнішої роботи ”, – додав заступник голови ВАР.

Розблокування кордону з Польщею та дозвіл на транзит також залишається слабким місцем агросектору. Втрати, які внаслідок блокади вже понесли товаровиробники, переробники, логістичні компанії, складають значні суми.

“Починаючи з листопада, кожен місяць маємо недоотримання митних зборів. За даними голови Комітету податкової та митної політики Гетманцева тільки за рахунок несплати митних зборів у березні втрати складають 6,3 млрд гривень. Це надвеликі кошти для воюючої країни, а якщо ми ще візьмемо прямі і непрямі збитки, які несли товаровиробники, переробники, логістичні компанії, це значно більші цифри.  Україна минулого тижня провела інтенсивні перемовини із Польщею. Не лише на рівні міжурядових команд, а й були залучені профільні аграрні асоціації. Ситуація така, що вдалося домовитися по низці продуктів, по яким не будуть запроваджуватися ліцензування, цей  діалог продовжиться. Але ключовим залишається питання транзиту і розблокування кордону. На зустрічі українські аграрні асоціації аргументували свою позицію конкретною мовою цифр. Профільні польські асоціації також були конструктивними. Перемовини продовжаться у квітні, сподіваємося на розумну позицію Польщі”, – зазначив Денис Марчук.

За його словами, перехідні залишки агропродукції не будуть значними у цьому сезоні, оскільки Україна експортувала вже 34,5 млн тонн.

Перегляди: 76
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-proponuyut-zbilshyty-do-150-miljoniv-kredytnyj-limit-dlya-molochnyh-ferm
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  24 Квітня

  «Кернел» збільшив обсяги експорту зерна вдвічі з початку року

  Державний оператор тилу відсторонив компанію “Твій Хліб” від постачання продуктів для ЗСУ

  АРМА планує скасувати аукціон з продажу мінеральних добрив – провели без належної конкуренції

  Профільний комітет Ради закликав зберегти Міністерство аграрної політики та продовольства України

  Ціни на овочі не перекривають витрати на зберігання

  Ринок землі в ЄС: як він працює та до чого варто готуватися Україні

  На Тернопільщині створять новий індустріальний парк “Borschiv”

  Як змінилися ціни на цукор, сіль та борошно

  ВР збирається розглянути продовження строку оформлення права власності на земельні паї

  Європарламент підтримав лібералізацію торговельного режиму з Україною, посиливши захисні заходи для фермерів ЄС

  БІЛЬШЕ НОВИН