Аграрії просять уряд схвалити «економічне бронювання» для збереження економіки і кваліфікованих працівників

Аграрії просять уряд схвалити «економічне бронювання» для збереження економіки і кваліфікованих працівників
Фото: з відкритих джерел

Українська зернова асоціація звернулася до президента України, прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України з підтримкою ініціативи так званого «економічного бронювання» задля збереження функціонування економіки країни та бронювання висококваліфікованих працівників, без яких неможлива подальша діяльність підприємств.

“Робота підприємств аграрного сектору можлива виключно за умов мінімальної впевненості, що будуть кваліфіковані працівники та керівники, які щоденно працюють та організовують роботу підприємств. Адже працюючий аграрний сектор – це десятки мільярдів доларів надходжень до державного і місцевих бюджетів, які дуже потрібні країні для забезпечення сил оборони”, – йдеться у повідомленні УЗА.

Як відомо, четвертий цикл бронювання призвів до відтоку військовозобов’язаних із прозорих компаній з офіційним працевлаштуванням. Оскільки прозорі та законослухняні компанії забезпечують належним чином виконання обов’язків щодо мобілізації і несуть на собі основний тягар цього процесу на відміну від тіньового бізнесу.

УЗА вкотре наголошує, що робота агропромислових підприємств неможлива без наявності кваліфікованого персоналу з вузькою спеціальністю, знанням технологій, машин та механізмів, задіяних у виробництві, а також наявність всіх допусків для дотримання техніки безпеки праці, на підготовку якого потрібен час та досвід.

“Ми переконані, що для вирішення питання збереження висококваліфікованих працівників, а відтак збереження функціонування підприємств, потрібен додатковий механізм бронювання військовозобов’язаних – так зване «економічне бронювання». Суть цього механізму полягатиме в тому, що він забезпечить збереження критичної кількості працівників на підприємствах, що додає передбачуваність для бізнесу та гарантує його роботу, навіть за умови посилення мобілізаційних заходів”, – підкреслюють в УЗА.

Там додають, що такий механізм дозволить забезпечити подальше безперебійне функціонування наших підприємств, дасть можливість планувати  виробничі цикли, а значить – зберегти надходження до державного бюджету податків, за рахунок яких буде змога фінансувати Сили Оборони України.

“Аграрна галузь  розуміє і усвідомлює потребу українського війська у людях і підтримуємо укомплектування Збройних сил України, як основного пріоритету державної політики в умовах війни. Компанії активно долучаються до забезпечення як існуючих, так і новостворених бригад і нашими співробітниками, і нашими податками, і нашими пожертвами, і нашою продукцією. Аграрії допомагають родинам мобілізованих, забезпечують військовослужбовців, фінансують лікування поранених і беруть на себе інші витрати пов’язані з похованням полеглих”, – зауважують в УЗА.

У повідомленні вказують, що аграрії продовжуватимуть працювати та підтримувати українську оборону і економіку, незважаючи на всі труднощі: щоденні обстріли, знищення виробничих потужностей, втрати колег, перебої з електроенергією та логістикою, блокади кордонів, відсутність доступу до дешевого капіталу та мобілізацію критичних працівників.

Проте, мобілізація ключових висококваліфікованих співробітників загрожує діяльності, оскільки важко оперативно знайти заміну фахівцям в умовах війни, а враховуючи кадровий дефіцит, часто знайти відповідного фахівця неможливо.

Збереження таких спеціалістів на підприємствах дасть можливість зберегти економічний потенціал країни та забезпечити безперебійне функціонування наших підприємств. Це питання утримання армії, сплати податків і створення робочих місць.

“Дуже сподіваємося на врахування думки зернової галузі, підприємства якої, не зважаючи ні на що, продовжують інвестувати в операційну діяльність, обладнання, науково-дослідницьку роботу в полі, сплачують податки до державного бюджету та дуже залежать від стабільного забезпечення виробничого процесу кваліфікованими кадрами протягом усього календарного року”, – резюмували в УЗА.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-prosyat-uryad-shvalyty-ekonomichne-bronyuvannya-dlya-zberezhennya-ekonomiky-i-kvalifikovanyh-praczivnykiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати