Аграрії просять владу розробити механізми для безперебійного транзиту української продукції до ЄС

Аграрії просять владу розробити механізми для безперебійного транзиту української продукції до ЄС
Фото: з відкритих джерел

Всеукраїнська аграрна рада та аграрні асоціації, які входять до ГС «Всеукраїнський аграрний форум», та ГО «Союз виробників харчової промисловості України» просять Кабмін розробити спільно із представниками ЄС механізми, які б забезпечили ефективну роботу транзитних шляхів для української агропродукції.

Про це повідомляє пресслужба Всеукраїнської аграрної ради.

Провідні аграрні асоціації внесли пропозиції щодо можливого вирішення ситуації, що склалась між Україною та п’ятьма сусідніми до державами-членами ЄС щодо експорту певних видів агропродовольчої продукції. У зв’язку з блокадою морських портів України, можливість експорту суходолом стала дорогоцінною альтернативою, а важливість транзиту аграрної продукції через території п’яти сусідніх країн-членів ЄС зросла.

 “За останні 18 місяців Україна експортувала більше 85 млн т агро-харчової продукції, серед яких саме морськими шляхами було вивезено близько 32,5 млн т продукції. Відповідно, за цей же час через «Шляхи Солідарності» (сухопутними шляхами через сусідні до нас держави-члени Європейського Союзу) було експортовано 50 млн т української сільськогосподарської та харчової продукції. У цих умовах надзвичайно важливо розширити транзит української аграрної продукції через сусідні до нас держави-члени ЄС. Враховуючи невизначеність щодо майбутнього продовження роботи Чорноморської зернової ініціативи, український аграрний сектор ризикує залишитись заблокованим всередині країни та бути витісненим зі світових ринків (країни Африки, Близького Сходу та Азії), які сьогодні все більше і більше потрапляють під російський вплив та пропаганду отримання «безкоштовного зерна». Таким чином, світ поступово забуває про тезу «Україна – житниця світу», а сама держава може недорахуватись значних валютних та бюджетних надходжень”, – йдеться у зверненні.

Представники українського аграрного сектору, як і українське суспільство в цілому, засуджують введення будь-яких односторонніх заборон зі сторони європейських країн по відношенню до української продукції. Продовження дії заборони на ввезення аграрної продукції до п’яти сусідніх держав-членів ЄС матиме негативний вплив на український аграрний сектор. В той же час, можливе обмеження транзиту цих культур територією сусідніх країн ЄС до третіх ринків спричинить катастрофічні наслідки для сектору.

«Ми підтримуємо розбудову вільної та відкритої торгівлі між Україною та її партнерами. Водночас, просимо приділити максимальну увагу питанню забезпечення ефективного транзиту. Згідно з даними експорту “Шляхами Солідарності”, обсяги експорту в серпні 2023 року все ще не досягли рівня березня цього ж року. В той же час, ми вважаємо, що співпраця та партнерство між Україною та державами-членами ЄС має великий потенціал, а тому наголошуємо на необхідності продовження пошуку конструктивних рішень щодо аграрного експорту”, – зазначається у листі.

Аграрії закликали українську владу спільно з представниками держав-членів ЄС розробити механізми, які б забезпечили оперативну, прозору і ефективну роботу транзитних шляхів для української аграрної продукції.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-prosyat-vladu-rozrobyty-mehanizmy-dlya-bezperebijnogo-tranzytu-ukrayinskoyi-produkcziyi-do-yes
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    8 Жовтня

    Зростання цін на нафту та пальмову олію підтримує котирування на канолу та ріпак

    Фіни переробляють відходи: плавці, кістки та голови стануть новим рибним філе

    рф поставила до Туреччини близько 850 тис. т пшениці за час дії заборони на імпорт — брокер

    Кукурудзяне питання стає все більш важливим для Китаю зі зростанням добробуту населення

    Україна на шляху до ЄС: гармонізація стандартів щодо благополуччя сільськогосподарських тварин

    Обсяг вивантаження зерна у портах Великої Одеси зріс до майже 1,2 тис. вагонів

    Перевиробництво основних культур активізує вирощування нішевих

    З України вже експортовано 40% узгодженого на 2024/25 МР обсягу пшениці

    Чому виробникам важливо дотримуватися вимог харчового законодавства і які переваги вони отримають

    Україна та Словаччина підписали меморандум про співпрацю в агросекторі: що передбачає

    БІЛЬШЕ НОВИН