Аграрії стикнулися зі скорочення посівних площ та браком добрив: що буде з врожаєм

Аграрії стикнулися зі скорочення посівних площ та браком добрив: що буде з врожаєм
Фото: з відкритих джерел

 Війна в Україні значно ускладнила посівну кампанію – не лише скорочені посівні площі, а й відчувається нестача ресурсів та ускладнення логістики. Про це повідомив заступник директора Інституту аграрної економіки і академік НААН Микола Пугачов в коментарі УНН.

“Для українського сільського господарства цьогорічна посівна кампанія є найскладнішою за всі часи існування держави. Значні території знаходяться в зоні бойових дій, окремі поля заміновані, або на них є снаряди, які не розірвалися, що унеможливлює роботу. За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки цьогоріч буде засіяно 70-75% посівних площ порівняно з минулим роком. Крім того, військові дії завдають руйнування інфраструктури, а аграрні підприємства взяли на себе і соціальну функцію”, – повідомив Микола Пугачов.

Як зазначив експерт, посівна кампанія ускладнюється браком ресурсів. Забезпеченість дизпаливом становить лише 40%, пестицидами – 60%, а добривами – 80%. Крім того, загострився брак кваліфікованих механізатор, оскільки значну частину працівників призивають до лав ЗСУ.

Він припустив, що в існуючих умовах аграрії віддаватимуть перевагу більш простим у технологіях вирощування і обробітку культурам – ячмінь, овес, горох, просо, сорго, бобові.

Враховуючи всі чинники, Пугачов вважає, що скорочення посівних площ не вплине на забезпечення необхідним обсягом продукції рослинництва.

“Врожай зернових і зернобобових буде у 2,3 рази вищим за необхідний обсяг для внутрішнього використання на території країни (виробництва хлібобулочних виробів, макаронів, годівлі худоби тощо), а соняшнику – у 14,2 рази більше. Тобто підприємства переробної і харчової промисловості матимуть достатньо сільськогосподарської сировини для своєї діяльності. Зберігаються певні можливості для експорту вітчизняної агропродовольчої продукції. Але з огляду на нинішні умови особливого значення набуває формування ефективних логістичних схем для сільськогосподарської продукції”, – зазначив експерт.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-styknulysya-zi-skorochennya-posivnyh-ploshh-ta-brakom-dobryv-shho-bude-z-vrozhayem
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати