Аграрії виступають проти заборони на перевезення зерна у напіввагонах

Аграрії виступають проти заборони на перевезення зерна у напіввагонах
Фото: з відкритих джерел

Всеукраїнська Аграрна Рада виступає проти оголошеної Укрзалізницею заборони з 1 березня перевезення зерна насипом у нерегламентованому технічними нормами рухомому складі (в першу чергу мова йде про напіввагони) та закликає УЗ утриматись від цього кроку до кінця воєнного стану, або взагалі прибрати цю норму.

Задля покращення логістики на залізниці після 24 лютого 2022 року Уряд дозволив використання напіввагонів для перевезення зернових. До цього діяв наказ Міністерства інфраструктури України, який передбачав, що перевезення зернових чи продуктів, які потребують захисту від атмосферних опадів, здійснюється у критих або спеціалізованих вагонах (хопер-зерновозах).

Дотримання технології перевезення й стало основним аргументом УЗ для повернення заборони, про це 8 лютого 2023 року під час Координаційної ради з питань логістики в сільському господарстві при Міністерстві аграрної політики та продовольства Україн, –  заявив член правління УЗ В’ячеслав Єрьомін. На нараді також були присутні представники аграрних асоціацій, Мінагрополітики, перевізники та сільгоспвиробники.

“Перевезення зерна у напіввагонах заборонено. Ця норма була призупинення, коли на початку повномасштабного вторгнення з’явився дефіцит зерновозів. Сьогодні цього дефіциту немає. Щодо продовження використання напіввагонів, які належать до власності УЗ, то це потрібно для того, щоб задовольнити тих замовників, які не можуть з технічних причин перевозити чи вивантажувати зерно”, – розповів член правління УЗ В’ячеслав Єрьомін.

У ВАР закликали залишити діючи норми перевезення напіввагонами до кінця війни, а також переглянути технічний регламент використання напіввагонів, для зменшення зайвого бюрократизму у цій сфері.

“Напіввагони суттєво дешевші ніж вагони зерновози. Зараз ситуація виглядає так, що є спроба штучно збільшити попит на вагони-зерновози. В той час, коли вартість перевезень постійно зростає, а аграрії мали, відверто, збитковий рік, УЗ хоче таким чином підняти ціну перевезення. Наша пропозиція – залишити дозвіл на використання напіввагонів для перевезення зернових мінімум до кінця воєнного стану. Також готові допомогти з юридичної сторони задля скасування цієї норми взагалі”, – наголосив заступник голови ВАР Дмитро Кохан.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольский закликав Укрзалізницю та учасників ринку продовжити діалог.

“Хочу нагадати, що війна, нажаль, ще не закінчилась і невідомо, що буде завтра. Аграрії у ситуації як зараз, ніколи не були. Я вважаю, що УЗ важливо, щоб фермери могли виростити врожай і вивозити його й наступного року, а не тільки те, що в найближчі 2-3 місяці від врожаю минулого року”– додав Микола Сольский.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-vystupayut-proty-zaborony-na-perevezennya-zerna-u-napivvagonah
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати