Аграрії виступили проти законопроекту №11416 про зміни до оподаткування
Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ) підтримує необхідність належного фінансування потреб оборони України, але висловлює свою позицію проти прийняття законопроекту № 11416 про оподаткування у запропонованій редакції і надає зауваження до поточної версії документу.
Про це повідомляє пресслужба УКАБ.
Нагадаємо, 18 липня 2024 року Кабінет Міністрів України ініціював розгляд Проекту Закону України № 11416, який спрямований на наповнення держбюджету додатковими податковими надходженнями в сумі 500 млрд грн для забезпечення потреб національної безпеки і оборони.
На думку експертів УКАБ, у запропонованій редакції законопроекту № 11416 викликають занепокоєння наступні положення, які можуть призвести до негативних наслідків:
1. Збільшення ставки військового збору з 1,5% до 5% для фізосіб та введення збору 1% з доходу від господарської діяльності для юридичних осіб. Це може збільшити собівартість продукції через специфіку сільськогосподарської діяльності та призвести до тінізації фонду оплати праці в Україні, зниження купівельної спроможності та скорочення соціальних програм.
2. Делегування місцевим радам встановлення мінімальної бази оподаткування ПДФО під час воєнного стану. Суб’єктам агросектору, які мають землі в обробітку у різних територіальних громадах, буде дуже складно адмініструвати нарахування і сплату ПДФО з урахуванням різних рішень місцевих рад.
3. Вимога проводити інвентаризацію активів під час перевірки за присутності контролюючих органів. Відмова платника податків здійснювати таку активність може призвести до арешту майна, що суперечить презумпції невинуватості.
4. Зменшення суми відшкодування ПДВ у разі відмови в інвентаризації активів. Це обмежує права платників на обігові кошти та може знизити ліквідність і конкурентоспроможність підприємств на світових ринках.
Підсумовуючи вищезазначене, УКАБ вважає за необхідне відхилити законопроект № 11416, оскільки він створює значне фіскальне навантаження на економіку України, знижує ділову активність і конкурентоздатність агропромислових підприємств та посилює тінізацію ринку праці.
Сподіваємось, що шляхом подальших спільних обговорень з представниками влади нам вдасться досягти консенсусу та напрацювати дієві альтернативні законодавчі механізми для пошуку додаткових надходжень на потреби оборони України.