Аграрії визначили пріоритетні для агросектору законопроекти та закликають парламент якнайшвидше їх розглянути

Аграрії визначили пріоритетні для агросектору законопроекти та закликають парламент якнайшвидше їх розглянути
Фото: з відкритих джерел

7 вересня 2021 року розпочинається VI сесія Верховної Ради України IX скликання. Всеукраїнська Аграрна Рада визначила пріоритетні для агросектору законопроекти та закликає парламент якнайшвидше їх розглянути.

Зокрема:

Проект Закону про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель – №5202-Д. Документ передбачає створення організацій водокористувачів, сприятиме передачі на баланс ОВК мережі та насосні станції, створить умови для відновлення та розвитку зрошення, а також допоможе залучити інвестиції у реконструкцію та модернізацію меліоративних систем.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень – №5600. Але приймати його лише у тому разі, якщо будуть враховані правки ВАР, які були погоджені робочою групою при Податковому комітеті ВРУ, щодо боротьби з тіньовим обробітком земель.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сільськогосподарських кооперативів – №4457-1. Забезпечує повноцінне функціонування сільськогосподарських кооперативів. Приводить у відповідність деякі норми Кодексу до Закону України “Про сільськогосподарську кооперацію”. Зокрема, замінює терміни “сільськогосподарський виробничий кооператив” та “сільськогосподарський обслуговуючий кооператив” на терміни “сільськогосподарський кооператив, що діє без мети отримання прибутку”, та “сільськогосподарський кооператив, що діє з метою отримання прибутку”, а також “кооперативне об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів” на “сільськогосподарське кооперативне об’єднання”. Запроваджує терміни “патронажні дивіденди сільськогосподарського кооперативу, що діє з метою отримання прибутку” тощо. Врегульовує питання оподаткування виплати патронажних дивідендів. Пропонується не оподатковувати суму доходів фізичної особи від реалізації власної с\г продукції і виплати патронажних дивідендів кооперативом, якщо вона не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

У другому читанні проект Закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності – №5655. Документ сприяє реформуванню ДАБІ. Зокрема, усуває корупційні ризики при наданні адміністративних послуг, забезпечує державну реєстрацію у сфері містобудівної діяльності державними реєстраторами, публічності надання таких послуг. Покликаний побудувати прозору та ефективну систему містобудівного контролю і державного містобудівного нагляду; ввести застосування принципу альтернативності вибору органу з містобудівного контролю; посилити контроль за самочинним будівництвом виконавчими органами сільських, селищних, міських рад; удосконалити норми про відповідальність у сфері містобудування.

Проект Закону про консолідацію земель – №5438-1. Має на меті спростити процедуру вирішення питання консолідації с/г земель, що у свою чергу дасть можливість агровиробникам уникати черезсмужжя на полях.

Проект Закону «Про залізничний транспорт України» – №1196-1. Покликаний реформувати залізничну галузь, усуває монополію «Укрзалізниці» на перевезення (в тому числі с\г продукції), забезпечує рівноправний доступ перевізників до залізничної інфраструктури за регульованим тарифом та прозорі умови встановлення тарифу на послуги тощо.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти – №3516. Основною метою законопроекту є упорядкування сфери маркування і реалізації харчових продуктів, що імітують молоко і молочні продукти. Це забезпечить право споживачів на отримання повної та достовірної інформації про якість харчових продуктів, дозволить запобігти недобросовісній конкуренції на ринку молока та молочних продуктів, матиме позитивний соціальний та економічний ефект.

Проект Закону щодо запровадження в Україні саморегульованих організацій х- №4221. Вирішує проблеми та недоліки сучасного стану здійснення саморегулювання, впроваджує в Україні модель ефективного саморегулювання, що стане законодавчою основою для створення саморегулівних організацій і їх діяльності.

Прийняти в першому читанні з подальшим доопрацюванням проекту Закону Про Національну комісію, шо здійснює державне регулювання у сфері транспорту – №3927. Законорпроект передбачає створення Національної комісії, яка здійснюватиме державне регулювання у сфері транспорту, моніторитиме та контролюватиме, в межах своєї компетенції вирішуватиме спорні питання між споживачами та суб’єктами господарювання, які ведуть діяльність на ринках транспортних послуг тощо.

Прийняти у другому читанні проект Закону щодо розпаювання земель держпідприємств – №3012. Метою і основним завданням документу є оптимізація процедури приватизації земель державних сільськогосподарських підприємств.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-vyznachyly-priorytetni-dlya-agrosektoru-zakonoproekty-ta-zaklykayut-parlament-yaknajshvydshe-yih-rozglyanuty
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати