Аграрії не разраховують на прибутки: головне – зберегти бізнес

Аграрії не разраховують на прибутки: головне – зберегти бізнес
Фото: з відкритих джерел

В Україні тривають жнива, і погодні умови не дозволяють повною мірою підрахувати урожай. Проте вже зрозуміло, що цього року аграрії  вже не сподіваються отримати прибутки, зараз питання номер один — взагалі зберегти бізнес. Таку думку висловив Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, інформує Landlord.

“По соняшнику ми вже відстаємо через погодні умови, на 2-3 тижні. Тобто осіння збиральна кампанія буде продовжена до грудня місяця. Кукурудзу деякі аграрії не будуть збирати, адже висушити її — затратно.  І це все лягає на плечі безпосередньо сільгоспвиробникам”, – говорить Марчук.

Але якщо ми говоримо про ранні зернові, то уже фактично понад 26 млн тонн намолочено.  За його словами, урожайність буде значно менша порівняно з минулим сезоном, десь на 40%.

“Це не критично для нас, для держави, яка є експортно-орієнтовно аграрною країною, тому що ми вирощуємо завжди в 2-3 рази більше від того, що ми споживаємо.  Тому ми націлені на експортні ринки, ми націлені на те, що ми будемо продавати і отримувати валютну виручку в період війни, в період економічного спаду”, – додав експерт. 

Він уточнив, що по пшениці показник на 40%  менше порівняно з минулим сезоном – 32 млн проти 19 млн.

“Але що важливо,  при нормі споживання в рік продовольчої пшениці 4 млн — ці цифри є досить непоганими. І тут ми говоримо про фактично врожаї, які ми мали чотири роки тому. Тому власне я досить оптимістично дивлюсь вперед,  на ті показники, які ми будемо мати і  по соняшнику в тому числі, враховуючи війну”,  – переконаний Марчук. 

Заступник голови ВАР наголосив, що у  цьому сезоні не стоїть питання про заробітки для сільгоспвиробників, стоїть питання для збереження.

“Аграрний сектор  дуже важливий, люди вибудовували його не один десяток років і в цей важкий період часу багато хто ставить собі завдання зберегтись, можливо менше чогось посіяти, можливо менше внести добрив, десь взагалі не сіятись. І власне цифри говорить за себе: близько 30% під озиму в цьому сезоні скоротиться. А ситуація, яка буде з посівної 2023 року будемо аналізувати пізніше. Залежить від того, як буде складатися цінова позиція для реалізації зернових”, – говорить Марчук.

Він уточнив, що в цьому сезоні собівартість вироблення тони пшениці і ціна на неї значно менша від собівартості виробництва. Запуск “зернового коридору” підняв ціни вгору, але, як наголошує експерт, “це не ті цифри, які дають можливість говорити про прибуток”. 

Для українських аграріїв наразі ключовим питанням є зберігання зерна, адже перехідних залишків залишається досить достатня кількість.

“І сьогодні, коли ми активно будемо молотити соняшник чи кукурудзу, їх потрібно десь зберігати. Тому в рамках розуміння цієї проблематики заздалегідь було приготовлене рішення, щоб забезпечити сільгоспвиробників альтернативними джерелами зберігання — це полімерні рукави.  Сьогодні в рамках реєстрації сільгоспвиробників на державному аграрному реєстрі можна подавати заявки і претендувати на отримання таких рукавів. Один полімерний рукав має можливість зберігати до 200 тонн продукції. Нам активно в цьому допомагали наші світові європейські партнери”, – констатує Марчук.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-vzhe-ne-spodivayutsya-otrymaty-prybutky-zaraz-pytannya-nomer-odyn-vzagali-zberegty-biznes
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати