Аграрії закликали митницю дотримуватися чинних процедур під час експорту агропродукції

Аграрії закликали митницю дотримуватися чинних процедур під час експорту агропродукції
Фото: з відкритих джерел

4 березня набрав чинності Закон України №2881-ХІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо застосування режиму експортного забезпечення на період дії воєнного, надзвичайного стану”. 

Про це повідомила пресслужба УКАБ.

Закон передбачає запровадження Урядом оновленого механізму експорту деяких зернових та олійних культур. Тобто, надає право Кабінету Міністрів запроваджувати режим експортного забезпечення з метою державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності та особливостей здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту визначених у Законі товарів.

Рішення Кабміну про запровадження режиму експортного забезпечення повинно містити: 

  • строк запровадження режиму експортного забезпечення 
  • перелік товарів, щодо яких запроваджується режим експортного забезпечення;
  • мінімальні експортні ціни на такі товари. 

Зокрема, при запровадженні Урядом нової процедури експорту платники податків з метою здійснення експорту товарів, визначених у рішенні Уряду, мають скласти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну до дати подання митної декларації для митного оформлення такої операції. 

Наголошуємо, що станом на сьогодні Урядом не запроваджено режим експортного забезпечення, що означає, що експорт здійснюється за стандартною процедурою, без будь-яких змін. 

Проте, експортери вже зіштовхнулися з відмовою митних органів у оформленні вантажної митної декларації, яка аргументує це відсутністю попередньо зареєстрованої податкової накладної на товар, що експортується. Така ситуація вкрай негативно впливає на діяльність підприємств та стримує наповнення Державного бюджету від експортних операцій. 

З метою розблокування експорту зернових та олійних культур, звертаємося до Уряду з проханням якнайшвидше надати роз’яснення Державній митній службі України щодо застосування положень Закону №2881-ХІ та наголосити, що експортери повинні будуть реєструвати податкові накладні до процедури митного оформлення лише після запровадження Кабміном режиму експортного забезпечення. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-zaklykaly-mytnyczyu-dotrymuvatysya-chynnyh-proczedur-pid-chas-eksportu-agroprodukcziyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати