Аграрії закликають депутатів бути послідовними у питанні відновлення податкових перевірок
16 жовтня на веб-сайті Верховної Ради України було зареєстровано проєкт Закону №10016-д, який розширює перелік проведення документальних планових податкових перевірок з 1 листопада, хоч такі перевірки й були заборонені до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України. Вже 17 жовтня законопроєкт було прийнято у першому читанні.
Про це повідомляє пресслужба УКАБ.
Водночас, лише нещодавно ВРУ було прийнято Закон №3219-IX, відповідно до якого з 1 серпня 2023 року відмінено 2% ФОП та частково повернуті податкові перевірки.
Як зазначали ініціатори Закону України №3219-IX, він був розроблений на виконання Україною зобов’язань в межах Меморандуму про економічну та фінансову політику від 08 грудня 2022 року. Наразі в пояснювальній записці до законопроєкту №10016-д також зазначено, що його розроблено на виконання Україною зобов’язань щодо Меморандуму. УКАБ розуміє важливість та необхідність продовження та поглиблення співпраці з МВФ, проте не підтримує непослідовність та невизначеність у діях народних депутатів, адже Закон України №3219-IХ вже мав врегулювати питання виконання Меморандуму.
Крім цього, УКАБ вже багато разів висловлював позицію, що скасування податкових пільг, які було запроваджено під час воєнного стану, до його припинення вкрай негативно вплине на бізнес середовище.
Через війну агросектор України потерпає від великої кількості проблем, як наслідок – сільськогосподарська галузь сьогодні знаходиться на межі своєї рентабельності. Й щодня аграрний бізнес України продовжує нести нові збитки через збройну агресію росії. Тому скасування податкових пільг, які було запроваджено на період дії воєнного стану, призведе до ще більшого зменшення можливостей підприємств продовжувати вести свою господарську діяльність.
“Враховуючи вищезазначене, Асоціація звертається до депутатів з проханням не підтримувати проєкт Закону №10016-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок», а натомість зважено та послідовно підійти до питання скасування мораторію на проведення податкових перевірок у воєнний час”, – підкреслили в УКАБ.