Аграрії закликають депутатів скасувати мита на засоби тимчасового зберігання зернових

Аграрії закликають депутатів скасувати мита на засоби тимчасового зберігання зернових
Фото: з відкритих джерел

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулася до профільних Комітетів ВРУ з проханням підтримати проєкт Закону №7548 “Про внесення зміни до розділу XXІ “Прикінцеві та перехідні положення” Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування ввізним митом товарів, що використовуються для зберігання зернових та/або олійних культур”.

Як йдеться у зверненні, через збройну агресію росії в Україні гостро постала проблема зберігання сільськогосподарської продукції. Наразі місця для зберігання агропродукції є недостатніми, адже багато елеваторів було знищено. Наявні ж елеватори не розраховані на такі обсяги, які потребують зберігання, тому що більшість аграрної продукції одразу відправлялася на експорт морськими шляхами, які наразі заблоковано.  

Допомогти вирішити питання може використання тимчасових засобів зберігання зернових: мішків та рукавів, тимчасових силосів, а також обладнання, що призначене для їх завантаження та розвантаження. 

Прийняття законопроєкту №7548 дозволить зменшити фінансове навантаження на аграрний сектор, який завжди виступав рушієм економіки України та наразі страждає від занизьких закупівельних цін на аграрну продукцію.

“Положення зазначеного законопроєкту передбачають звільнення від оподаткування ввізним митом виробів та обладнання для зберігання, перевезення, завантаження і розвантаження зернових та/або олійних культур при ввезенні на митну територію України. Зазначене звільнення діятиме у період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення чи скасування”, – наголошується у зверненні. 

Враховуючи вищезазначене, УКАБ закликає депутатів  підтримати проєкт Закону №7548 щодо скасування мита на товари, що потрібні для зберігання зернових та/або олійних культур та рекомендувати прийняти його у першому читанні та в цілому. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-zaklykayut-deputativ-skasuvaty-myta-na-zasoby-tymchasovogo-zberigannya-zernovyh
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати