Аграрії закликають Кабмін продовжити програму кредитування “5-7-9” на 2024 рік

Аграрії закликають Кабмін продовжити програму кредитування “5-7-9” на 2024 рік
Фото: з відкритих джерел

Всеукраїнська Аграрна Рада звернулась до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко та Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського з проханням продовжити на 2024 рік дію державної програми пільгового кредитування “5-7-9” для сільськогосподарських товаровиробників.

У ВАР звернули увагу на те, що сьогодні агросектор перебуває в критичній ситуації. За попередніми розрахунками, збитки галузі рослинництва в цьому році складають не менше $3 млрд, і велика частина підприємств має реальні ризики банкрутства. На це вплинуло радикальне збільшення вартості експортної логістики через військові ризики в Чорному морі, а також постійні перебої в експорті західними кордонами. Також на збільшення собівартості виробництва вплинуло здорожчання пального, агрохімікатів та запчастин.

Водночас, одна з найпопулярніших серед аграріїв державних програм підтримки – пільгове кредитування “5-7-9”, завершує свою дію для фермерів (крім постраждалих регіонів) 31 березня 2024 року.

Постанова КМУ №28 від 24 січня 2020 року «Про надання фінансової державної підтримки» встановлює, що максимальний строк кредитів на фінансування суб’єктів підприємництва – сільськогосподарських товаровиробників, за якими надається державна підтримка, не повинен перевищувати термін до 31 березня 2024 року.

“За поточних умов, чи не єдиним дієвим і масовим інструментом державної підтримки галузі АПК є пільгове кредитування сільськогосподарських товаровиробників в рамках програми “5-7-9”. Однак, напрям такої підтримки як фінансування аграріїв завершує свою дію 31 березня 2024 року. Саме до цієї дати визначений максимальний термін кредитування сільськогосподарських товаровиробників в рамках програми “5-7-9”, – йдеться у зверненні.

ВАР закликали Кабмін продовжити максимальний строк кредитування за пільговими кредитами, які надаються сільськогосподарським товаровиробникам для провадження сільськогосподарської діяльності ще мінімум на один рік – до 31 березня 2025 року.

“Така ініціатива дасть змогу зберегти галузь та безперебійно провести наступну посівну”, – звернули увагу у ВАР.

Прийняти такі зміни необхідно якнайшвидше, щоб з початку наступного року аграрії вже мали можливість отримувати кредити на посівну, з терміном таких кредитів не на кілька місяців (до березня 2024 року), а терміном до 31 березня 2025 року.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-zaklykayut-kabmin-prodovzhyty-programu-kredytuvannya-5-7-9-na-2024-rik
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН