Бізнес звернувся до влади щодо протидії корупції: відновити вільний доступ до Реєстру відшкодування ПДВ

Бізнес звернувся до влади щодо протидії корупції: відновити вільний доступ до Реєстру відшкодування ПДВ
Фото: з відкритих джерел

Всеукраїнська Аграрна рада у складі коаліції Української Ради Бізнесу (УРБ), до якої входять 104 бізнес-асоціації різних галузей економіки, звернулися до президента Володимира Зеленського щодо підвищення ефективності  протидії корупції.

В контексті ключових антикорупційних напрямків, визначених  Антикорупційною стратегією до 2025 року,  однією з актуальних проблем є закритий від громадськості та бізнесу Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі – Реєстр відшкодування ПДВ).

Кілька років тому був реалізований новий механізм відшкодування ПДВ та запущений в роботу публічний Реєстр відшкодування ПДВ. Цей механізм дозволив “зламати” багаторічні потужні корупційні схеми, створити рівні умови для всіх платників податків. Кожен бажаючий мав право зайти в реєстр та переглянути всю доступну інформацію. Однак у травні 2022 вказаний Реєстр був вилучений з вільного доступу. Наразі даний Реєстр функціонує у напівзакритому режимі.

«Такий підхід блокує можливість громадського контролю за відшкодуванням ПДВ та робить діяльність податкових органів непрозорою, оскільки не дозволяє пересвідчитись у виконанні приписів законодавства щодо дотримання хронологічного порядку відшкодування ПДВ відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування. Все це створює плідний ґрунт для розквіту корупції та порушень законодавства, для боротьби з якими і були запроваджені норми щодо оприлюднення даних Реєстру», – йдеться у зверненні.

ВАР просить владу посприяти поновленню Мінфіном функціонування Реєстру в повному обсязі та відповідно до вимог чинного законодавства, яке гарантує оприлюднення всієї вказаної у податковому кодексі інформації. Додатково пропонується окремою Постановою КМУ закрити інформацію про відшкодування ПДВ окремих підприємств оборонної, енергетичної, інших сфер, якщо КМУ вважатиме це доцільним. Але в такому випадку, по закінченню військового стану, вони зобов’язані надати обгрунтування щодо підстав включення відповідних компаній до такого “закритого” списку.

Бізнес переконаний, що непрозорість, відродження корупції та інших порушень законодавства при відшкодуванні ПДВ безпосередньо загрожує національній безпеці, суперечить Європейському вибору та базовим цінностям правового суспільства, які зараз відстоюють Збройні сили України у війні з тоталітарним та корумпованим російським режимом.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-zaklykayut-pidtrymaty-nyzku-zakonoproyektiv-shho-spryyayut-vazhlyvym-dlya-podatkovym-zminam
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати