Аграрії закликають відновити відшкодування державного ПДВ та повернути гнучкий валютний курс

Аграрії закликають відновити відшкодування державного ПДВ та повернути гнучкий валютний курс
Фото: Dollar banknotes and wheat grains on wooden background. Agricultural income concept

З початком повномасштабної війни, яку розв’язала росія проти України, Урядом, Національним банком та Верховною Радою України було прийнято ряд рішень, що були спрямовані на підтримку стійкості економіки в умовах війни. До таких рішень, зокрема, відносяться: припинення відшкодування бюджетного ПДВ, запровадження фіксованого курсу гривні до іноземних валют.

Проте, такі дії мали і зворотній ефект – процвітання “чорного” експорту, з наслідками якого тепер доводиться боротися фіскальним органам та від якого страждає легальний аграрний бізнес. 

Учасники УКАБ, котрі ведуть сумлінний і чесний бізнес, сплачують податки до державного та місцевих бюджетів та усіляко допомагають підтримувати економіку країни, жодним чином не підтримують схеми на ринку, наприклад, обірваний експорт. Але ми переконані, що методи боротьби з цими схемами не мають створювати перепони у роботі легального бізнесу. 

Тому, сьогодні, коли підприємства та компанії потроху відновлюють активну роботу та намагаються і надалі підтримувати економіку нашої держави, необхідно зробити кроки на зустріч “білому” бізнесу, зокрема: відновити вчасне та повне відшкодування державного ПДВ та поступово повернути гнучкий валютний курс.

Так, зокрема, наслідком невідшкодування ПДВ є відсутність значної частини обігових коштів, на які могли б розраховувати аграрії. Аграрний сектор на сьогодні працює на межі рентабельності. Проблеми з логістикою, занизькі закупівельні ціни (варто зазначити, що нормальне функціонування механізму відшкодування ПДВ напряму впливає на закупівельні ціни на внутрішньому ринку) та ряд інших проблем, які виникли у зв’язку з початком повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, не дають можливості поповнити власні обігові кошти. Тому повне та вчасне відшкодування ПДВ є важливим фактором для продовження безперебійного функціонування аграрного сектору та підтримки продовольчої безпеки не тільки нашої країни, але і світу.

Суттєві затримки з відшкодуванням експортного ПДВ створюють бар’єри для інвестицій і створення нових робочих місць, адже з оплачених коштів формується ПДВ кредит, котрий мав би враховуватися при розрахунку ПДВ і відшкодуванні.

На додачу, існування кількох валютних курсів – офіційного, безготівкового та готівкового, фіксованого і вільного лише шкодить та знову ж таки породжує зловживання.  

Фіксований валютний курс є, по суті, додатковим податком, адже тепер аграрії втрачають близько 20% валютної виручки через різницю в курсах.

Наразі закупівля ресурсів (наприклад, насіння, добрив, засобів захисту рослин) відбувається по комерційному курсу, коли продавати аграрії вимушені за фіксованим курсом. Ця ситуація створює додаткове податкове навантаження на легальний аграрний бізнес та, в той же час, стимулює роботу “чорного” готівкового ринку. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-zaklykayut-vidnovyty-vidshkoduvannya-derzhavnogo-pdv-ta-povernuty-gnuchkyj-valyutnyj-kurs
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати