Аграрії закликають владу дозволити використання агродронів у період воєнного стану

Аграрії закликають владу дозволити використання агродронів у період воєнного стану
Фото: з відкритих джерел

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулася до Міністерства аграрної політики та продовольства України з проханням посприяти у вирішенні питання використання агродронів аграріями у період підготовки до збору врожаю.

Як йдеться у звернені, наразі гостро стоїть питання надання можливості застосування аграріями безпілотних літальних апаратів/дронів-обприскувачів при внесенні засобів захисту рослин.  Використання БПЛА в землеробстві і в цілому в сільському господарстві — одне з найбільш перспективних напрямків застосування цієї технології. Сільськогосподарські БПЛА можуть бути ефективно використані для всіх технологічних операцій із внесення засобів захисту рослин, хімічної обробки посівів та інших рослин. При цьому, основним критерієм для впровадження БПЛА є економічна доцільність та критична необхідність для агровиробника проведення технологічної операції в дуже обмежені часові рамки, що залежать від фази вегетації рослин та розвитку хвороб чи шкідників на посівах 

Застосування агродронів для внесення засобів захисту рослин замість традиційних наземних обприскувачів, не тільки дозволяє зменшити витрати на самі препарати, а дозволяє суттєво зменшити витрати на паливо, що в умовах здорожчання бензину і дизелю вдвічі та повної імпортозалежності по ПММ є доволі суттєвим в роботі аграріїв. 

В найближчий місяць технологічно майже неможливо буде вносити засоби захисту рослин на полях кукурудзи та соняшнику за допомогою наземних обприскувачів. В цей період, висота рослин сягатиме більше 2 метрів, і в разі спалаху певної хвороби чи шкідника десь на полі, аграрії фізично не зможуть внести відповідні засоби захисту рослин, що призведе до зменшення врожайності і втрати якості зібраного врожаю, що автоматично вплине на прибутки аграріїв і економічну ситуацію. В такій ситуації безальтернативним рішенням є виключно відповідний дрон-обприскувач, який може в чітко заданому місці внести засоби захисту рослин. А використання традиційних обприскувачів тільки призведе до пошкодження рослин і зменшення врожаю”, – наголошується у зверненні.   

Особливо питання використання агродронів стає актуальним перед початком сезону десикації. Враховуючи неможливість використання класичної авіації та значне підвищення вартості палива на проведення сушіння зерна, постає гостра потреба десикації дронами-обприскувачами, як безальтернативного варіанту збереження врожаю.

Відповідно до роз’яснень Міністерства аграрної політики та продовольства України від 6 квітня 2022 року, проведення весняно-польових робіт необхідно здійснювати з урахуванням наявності дозволу (погодження) наданого відповідною військовою адміністрацією, – це стосується і робіт з агродронами. Водночас чимало аграріїв та сервісних компаній, які надають послуги з внесення ЗЗР зазначають, що отримання такого дозволу може займати до місяця. З огляду на такий довгий термін погодження, технологічна операція внесення ЗЗР втрачає актуальність, у зв’язку з чим аграрії можуть понести значні збитки через те, що не змогли вчасно внести препарати. Окрім цього, в деяких областях діє повна заборона на польоти дронів – в першу чергу, акцентуємо увагу на Київську область, де знаходиться більше 1,7 млн га с/г земель і зосереджена велика кількість агровиробників. 

Враховуючи проблеми та ризики, з якими стикаються агровиробники та сервісні компанії при тривалому очікуванні (від 10 до 30 днів  в межах чинного законодавства) дозволів від обласних військових адміністрацій на проведення польотів і внесення засобів захисту рослин із застосування агродронів, аграрії закликають владу врахувати наступні пропозиції:

– надати можливість погоджувати такі роботи районним військовим адміністраціям та, відповідно,  надавати оперативно дозволи на польоти агродронами;

– враховуючи той факт, що аграрії часто приймають рішення про необхідність проведення операцій по ситуації оцінки стану рослин в полях, такі внесення є критично обмеженими в часові і їх непроведення несе за собою втрати, то об’єктивною потребою є отримання дозволів упродовж 48 годин з моменту інформування. За умови не отримання офіційної заборони від районної військової адміністрації на проведення польотів в зазначений час та дати, заявники можуть розцінювати це як можливість проведення польотів.  

Важливо також розуміти, що агродрони відрізняються від інших безпілотників, і задля уникнення непорозумінь пов’язаних з ідентифікацією дронів-обприскувачів та їх використанням підготовлено інформаційну довідку членами УКАБ щодо технічних відмінностей повітряних безпілотних суден (агродронів/дронів-оприскувачів), які використовуються в сільському господарстві.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-zaklykayut-vladu-dozvolyty-vykorystannya-agrodroniv-u-period-voyennogo-stanu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати