Аграрії закликають владу не підвищувати акциз на пальне: ускладнить жнива

Аграрії закликають владу не підвищувати акциз на пальне: ускладнить жнива
Фото: з відкритих джерел

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звертається до влади з проханням відтермінувати та зважити необхідність внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації положень актів права Європейського Союзу щодо акцизного податку № 11256-2 від 29.05.2024 р. (законопроект № 11256-2). Наразі підвищення акцизу на пальне може спричинити суттєве підвищення витрат агросектору під час збирання врожаю, що є критичним в умовах здійснення польових робіт з мінімальної кількістю обігових коштів.

Про це повідомила пресслужба УКАБ.

Норми Законопроекту № 11256-2 засвідчують те, що основною причиною підвищення акцизу на пальне є невідкладна потреба у копіюванні ставок Директиви № 2003/96/ЄС. Високі акцизні ставки на пальне зумовлені потребою в досягненні екологічних цілей, які містяться в Зеленій угоді Європейського Союзу. Та навіть в ЄС бачимо, що протести і мітинги аграріїв засвідчують позицію проти скасування податкових пільг на сільськогосподарське дизельне пальне, різкого скорочення викидів парникових газів і використання пестицидів, добрив. Бо такі заходи зеленого переходу вимагають значних приватних інвестицій та державної фінансової підтримки. В Україні ж ця проблема набагато складніша через повномасштабну війну та її наслідки.

Підвищення ставок акцизного податку пропонується застосувати вже з 1 липня: бензин автомобільний – на 14%, дизельне пальне – на 27%, скраплений газ – на 217%. Цей період співпадає з початком збору врожаю. Водночас, значна частина аграріїв не здійснює закупівлю великих об’ємів пального на майбутнє, адже існує ризик фізичного знищення цих запасів внаслідок повітряних атак країни-агресора. А отже, таке підвищення акцизів ляже прямим тягарем на сільськогосподарських товаровиробників у найбільш відповідальний період сезону.

В разі реалізації цієї законопроектної ініціативи можна очікувати, що вже влітку ціни на пальне підвищаться до 57,44 грн./літр бензину, до 54,99 грн./літр дизелю і до 32,57 грн./літр газу. Зважаючи на те, що в структурі собівартості сільськогосподарської продукції пальне займає до 10%, безумовно, собівартість виробництва і реалізації цьогорічної продукції тільки за рахунок цього може зрости на декілька відсотків.

А вже з 1 січня 2028 року нас очікує зростання акцизних ставок на основні види пального: бензини автомобільні – на 68%, дизельне пальне – на 137%, скраплений газ – на 433%. Тож, якщо врахувати «інфляційний» фактор, то можна прогнозувати зростання вартості на основні види пального до 2028 року в діапазоні: 64,74-66,92 грн./літр бензину, 63,99-66,15 грн./літр дизелю, 56,57-58,48 грн./літр газу.

Варто нагадати, що законодавець зобов’язаний дотримуватись чинного законодавства. Адже одним із основоположних принципів податкового законодавства є принцип стабільності, який означає, що зміни податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Тобто, запропоновані Законопроектом № 11256-2 підвищені ставки акцизного податку на пальне можуть застосовуватись виключно з 01 січня 2025 року.

Враховуючи вищезазначене, УКАБ висловлює сподівання, що урядовці не будуть порушувати норми податкового законодавства та не продовжуватимуть політику швидкого копіювання законодавства ЄС у період воєнного стану, а натомість враховують позицію вітчизняних товаровиробників.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-zaklykayut-vladu-ne-pidvyshhuvaty-akczyz-na-palne-uskladnyt-zhnyva
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Липня

  Казахстан стає головним постачальником твердої пшениці в ЄС

  Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння

  Холдинг Фірташа збудував на Рівнеазоті власну генерацію: покриває 40% потреб

  Лохина вже дешевша за малину – чому преміальна ягода б’є цінові антирекорди в Україні?

  20 Липня

  В Україні вже намолочено понад 15 мільйонів тонн зернових та олійних

  Зерновий посівний комплекс Spirit: високопродуктивне дозування насіння

  Ціни на овочі впали: скільки коштують картопля, цибуля, морква та капуста

  19 Липня

  Реформа меліорації – важливий напрямок для успішного розвитку агросектору

  У Великій Британії зʼявиться корм для тварин з мʼясом, вирощеним у лабораторії

  Світові ціни на зернові культури знизились до найнижчого рівня з 2020 року

  БІЛЬШЕ НОВИН