Аграрії закликають владу зберегти Міністерство агрополітики

Аграрії закликають владу зберегти Міністерство агрополітики
Фото: з відкритих джерел

Українська зернова асоціація звернулася до Президента України Володимира Зеленського та глави уряду Дениса Шмигаля з проханням зберегти Міністерство аграрної політики та продовольства України в процесі оптимізації центральних органів виконавчої влади.

Як йдеться у зверненні, УЗА вкрай стурбована анонсованою ЗМІ концепцією оптимізації Кабінету міністрів України в процесі якого знову планується об’єднати Міністерство аграрної політики та продовольства України з Міністерством економіки України. Україна вже проходила подібну процедуру створення єдиного міністерства, але вже за півтора року було прийняте правильне рішення про відновлення Міністерства аграрної політики. Адже аграрний сектор сьогодні є наріжним каменем  для забезпечення економічного зростання, продовольчої безпеки країни, стабільності національної валюти, соціального захисту населення та розвитку сільських територій. Адже аграрна галузь забезпечує 20% робочих місць, 13% ВВП та понад 50% валютних надходжень країни від експорту.

Тому логічним та водночас надзвичайно важливим фактом для бізнесу та громадської спільноти є наявність одного окремого спеціалізованого органу державної влади загальнонаціонального рівня, який відповідатиме за визначення пріоритетних напрямків розвитку сільського господарства, формування аграрної політики, забезпечення збільшення аграрного виробництва та контролю якості і безпечності харчових продуктів тощо.

“Наші партнери та конкуренти на світовій продовольчій арені мають власні профільні аграрні міністерства для розвитку, просування та ефективного функціонування аграрної галузі. Зокрема, США, Канада, Туреччина, країни-члени ЄС, за виключенням Австрії, мають окремий центральний орган виконавчої влади, який відповідає виключно за формування аграрної політики, сільське господарство та продовольство. Україна не виняток – нам потрібно й надалі розвивати нашу галузь. Окрім того, на наших плечах і велика відповідальність не лише за продовольчу безпеку всередині країни, але й світу”, – наголошують в УЗА.

Нагадаємо, що реформа центральних органів виконавчої влади, проведена у 2019 році (коли Мінагрополітики було приєднано до Мінекономіки), засвідчила недоцільність ліквідації Мінагрополітики, яке вже за півтора роки було відновлено, хоча з обмеженим функціоналом.

Ми розуміємо, що органи влади і Мінагрополітики зокрема, потребують суттєвого структурної перебудови та перегляду функціональних обов’язків, але водночас, визнаємо необхідність існування окремого спеціалізованого органу державної влади загальнонаціонального рівня, який відповідатиме за гарантування продовольчої безпеки та забезпечення ефективного функціонування аграрного сектору, особливо у воєнний та післявоєнний час.

УЗА поділяє ідею оптимізації діяльності урядових структур, адже економіка України перебуває у вкрай складному становищі, а видатки 2023 року на обороноздатнісь країни становлять понад 44% від бюджету. Однак, на нашу думку, ліквідація Міністерства аграрної політики та продовольства України призведе до негативних наслідків як в агропродовольчому секторі, так і економіки держави в цілому, а також викличе стурбованість іноземних партнерів і поставить під загрозу налагодження експортних поставок українського продовольства в країни, що його потребують.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-zaklykayut-vladu-zberegty-ministerstvo-agropolityky
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати