Аграрії закликають якнайшвидше законодавчо розширити можливості для бронювання працівників

Аграрії закликають якнайшвидше законодавчо розширити можливості для бронювання працівників
Фото: з відкритих джерел

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулась до голови ВРУ Руслана Стефанчука з проханням ініціювати якнайшвидший розгляд законопроєкту №7687 щодо удосконалення системи бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації.

Як йдеться у зверненні, 22 серпня 2022 року на сайті ВРУ було зареєстровано урядовий законопроєкт №7687 «Про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час», яким удосконалюється система бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації шляхом визначення умов, за яких здійснюється бронювання військовозобов’язаних, а також надання права заброньованим військовозобов’язаним в добровільному порядку бути призваним на військову службу під час мобілізації.

Варто зазначити, що цим законопроєктом враховується позиція асоціацій та бізнесу, які неодноразово зверталися щодо вирішення проблемного питання з укладання договору про виконання мобілізаційних завдань (замовлень). Справа в тому, що для ресурсних компаній загалом немає таких завдань, а виробники с/г продукції в обмеженій кількості можуть отримувати такі завдання, що унеможливлює планування подальшої діяльності підприємств та може призвести до негативних наслідків функціонування національної економіки та агросектору. В той час, як для забезпечення безперебійної роботи підприємств, що підтримують функціонування економіки та забезпечують продовольчу безпеку країни, мають залишатися працювати відповідні кваліфіковані кадри в достатній кількості.

Тому зміни, які дозволяють розширити можливості для бронювання працівників, є вкрай важливими для агросектору. Наразі багато підприємств не можуть забронювати працівників через вимогу Міністерства оборони України щодо наявності договору про виконання мобілізаційних завдань (замовлень). Хоча до початку травня 2022 року бронювання працівників відбувалося за погодженням із Міністерством оборони України без вимоги таких договорів, і, відповідно, компанії їх не укладали.

Члени УКАБ вважають, що передбачена законопроєктом №7687 норма щодо бронювання працівників на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення, вирішить наявну проблему з бронюванням. Наразі важливо своєчасно розробити критерії та порядок, що буде встановлений Кабінетом Міністрів України та врегулює віднесення суб’єктів господарювання до таких підприємств, установ і організацій.

Враховуючи вищезазначене, УКАБ закликає владу ініціювати якнайшвидший розгляд законопроєкту №7687 головним Комітетом Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, з подальшим винесенням законопроєкту на розгляд депутатів та прийняттям за основу та в цілому як Закон.

Нагадаємо, що попередньо агроспільнота вже зверталася до Уряду з пропозиціями щодо необхідності прийняття системного рішення щодо одноразового продовження строку дії відстрочки від мобілізації на період розробки та запровадження нової системи “єБронювання” для успішного проведення осінньо-польових робіт. І саме пролонгація дії чинних бронювань є першочерговим кроком, наступний крок – внесення змін до законодавства та розробка і запровадження “єБронювання”.

Перегляди: 17
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-zaklykayut-yaknajshvydshe-zakonodavcho-rozshyryty-mozhlyvosti-dlya-bronyuvannya-praczivnykiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати