Аграрії закликають збільшити статтю витрат на підтримку АПК у проекті Держбюджету-2022

Аграрії закликають збільшити статтю витрат на підтримку АПК у проекті Держбюджету-2022
Фото: з відкритих джерел

20 жовтня Парламент планує розглянути в першому читанні проект Державного бюджету на 2022 рік.

Згідно проекту бюджету, для агросектору заплановано спрямування 4,4 млрд грн на програму «Фінансова підтримка с/г товаровиробників». Також передбачено направлення 2,7 млрд грн на інвестиції в зрошення (скоріш за все, мова йде про бюджетну програму «Державні капітальні вкладення на розроблення та реалізацію державних інвестиційних проектів» в рамках Мінекономіки, на яку в редакції до першого читання передбачено 4 млрд грн). При цьому, агроспільнота вже неодноразово зазначала про несправедливе співвідношення і порушення умов розподілу коштів для галузі.

Про це повідомляє пресслужба УКАБ.

Зокрема варто згадати, що у 2016 році було скасовано «квазіакумуляцію» ПВД, яку замінили на надання держпідтримки аграріям у розмірі 1% від випуску продукції агросектору, в кінці 2019 року цю норму замінили на «не більше 1 %» і, відповідно, зрізали вдвічі підтримку аграріїв у 2020-2021 роках (до 4-4,4 млрд грн). На 2022 рік проектом передбачається 4,4 млрд грн на держпідтримку АПК, а прийнятою бюджетною декларацією фіксується надання 4,4-4,5 млрд грн щороку протягом наступних 3-х років. Фактично, цією декларацією, попри її необхідність, значно обмежуються можливості щодо збільшення коштів для підтримки АПК.

І це все на фоні зростання виробничих витрат аграріїв, які ставлять під удар рентабельність агросектору.

Мова йде про здорожчання на початку 2021 року залізної руди на світовому ринку через що зросла вартість с/г техніки та обладнання (особливо елеваторного), зростання цін на газ, і, як результат, на добрива.  Крім того є загроза майбутнього збільшення податкового навантаження, яке передбачене законопроектом №5600 і положення якого фактично вводять в кризу сектор птахівництва, а також існує ініціатива Уряду по встановленню чи збільшенню мит на ЗЗР, що призведе до зростання їх вартості, і навряд буде приємним подарунком під новий сезон посівної. Ці всі фактори ускладнюють функціонування агросектору та в результаті призведуть до потенційного здорожчання продуктів харчування для кінцевого споживача.

Водночас ряд профільних бізнес-асоціації направляло свої пропозиції щодо напрямків держпідтримки, які все більше стосуються довгоокупних/інвестиційних проектів, використання новітніх технологій або орієнтовані на збільшення потужностей і можливостей виробництва/вирощування, які потребують більшого залучення коштів, і, відповідно, підтримки зі сторони держави для реалізації відповідних проектів.

Враховуючи вищезазначене, УКАБ закликає депутатів переглянути та збільшити держпідтримку для аграріїв, зафіксувавши на рівні 1% аграрного ВВП, як це було передбачено Бюджетним кодексом у минулі роки.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrariyi-zaklykayut-zbilshyty-stattyu-vytrat-na-pidtrymku-apk-u-proekti-derzhbyudzhetu-2022
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН