Аграрна академія здає свої землі в оренду за сірими схемами – міністр Сольський

Аграрна академія здає свої землі в оренду за сірими схемами – міністр Сольський
Фото: з відкритих джерел

Національна академія аграрних наук, яка за даними Рахункової палати, володіє понад 400 000 га землі, здає їх в оренду за сірими схемами і держбюджет з цього майже нічого не отримує. Про це в інтервʼю Forbes сказав міністр агрополітики Микола Сольський.

НАБУ та САП підозрюють Сольського у привласнені землі академії на 291 млн грн у 2017-2019 роках. Міністр вважає, що злочину не було.

Держкомпанії «Іскра» і «Надія» Національної академії аграрних наук не мали права на землю, яка була переоформлена на ветеранів АТО з одночасною передачею в оренду приватній компанії «Довіра 2008», переконує міністр.

Це, за його словами, було підтверджено судами всіх інстанцій та рішеннями держустанов.
На уточнююче питання, чому Держгеокадастр відмовляв держкомпаніям «Іскра» і «Надія» у переоформлені права на користування землею на підставі того, що у них це право вже є, міністр відповів, що такі випадки непоодинокі і відсутність тотальної інвентаризації земель, зокрема НААН, сьогодні призводить до спорів на кшталт «чия земля, хто має право користування і хто насправді є її розпорядником».

«Документів і листів може бути багато, їх можна писати щодня, але від їхньої кількості і змісту жодним чином право на користування землею не зʼявиться, оскільки законодавець чітко визначив, що право підтверджується виключно державним актом», – переконаний міністр.

Також Сольський підкреслив, що землі «Іскри» і «Надії» входять до Аграрної академії наук. Ця академія, за його словами, – рудимент Радянського Союзу. «Вона, маючи великий запас землі, у 90% випадків здає її в оренду за «сірими» схемами, – каже він. – За цими всіма підприємствами стоять конкретні бенефіціари в дуже багатьох органах. Тому Аграрна академія у тому вигляді, в якому є зараз, відійде в минуле».

Аграрна академія володіє понад 400 000 га земель, за даними Рахункової палати.
Міністр переконаний, що від передачі землі Аграрної академії в приватні руки всі виграли. «Атовці отримали землю і гроші, а держбюджет – податки».

У 2017–2019 роках 2493 га в Сумській області, якими на той час володіли держкомпанії «Іскра» і «Надія» Національної академії аграрних наук, було передано на безоплатній основі учасникам АТО.

Як розповів Forbes співрозмовник у НАБУ, який погодився говорити анонімно через чутливість теми, підозрювані шукали атовців через оголошення по всій країні з єдиною умовою – вони мали одразу передати землі в оренду маловідомій приватній агрокомпанії «Довіра 2008»

Точка зору слідства – це була схема з виведення держземлі вартістю понад 291 млн грн у приватні руки через учасників АТО. «Досить поширена схема», – каже детектив. Підозрювані – 12 осіб, серед яких – міністр агрополітики та продовольства Микола Сольський, його заступник Маркіян Дмитрасевич, колишній начальник Держгеокадастру Олександр Колотілін, директор агрохолдингу «Авіс Украгро», в який входить «Довіра 2008», Михайло Бугрименко. 

26 квітня міністр вийшов із СІЗО під заставу у майже 76 млн грн. Якщо його визнають винним, йому загрожує до 12 років позбавлення волі. 

Зауважимо, 25 квітня міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський подав заяву про відставку у Верховну Раду.

“Так, я написав заяву про відставку з поста міністра. В такій ситуації вважаю це правильним кроком. Вирішить Верховна Рада прийняти мою відставку, буду вдячний за таке рішення, вирішить, що я маю працювати далі – продовжу працювати”, – прокоментував Микола Сольський.

Нагадаємо, ексголову аграрного комітету Верховної Ради – чинного міністра агрополітики Миколу Сольського було викрито на заволодінні державною землею на 291 млн грн та спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrarna-akademiya-zdaye-svoyi-zemli-v-orendu-za-sirymy-shemamy-ministr-solskyj
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати