Аграрна галузь – лідер зі споживання бензину і дизпального

Аграрна галузь – лідер зі споживання бензину і дизпального
Фото: з відкритих джерел

Сільське господарство є найбільшим споживачем бензину і дизельного пального серед усіх галузей в Україні.

Про це AgroTimes повідомив Олександр Захарчук, доктор економічних наук, професор, завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

Науковець констатував, що згідно з даними Держстату, загальне споживання пального ключовими галузями української економіки протягом 2010–2020 років коливалося від 2,0 до 4,6 млн тонн бензину та від 4,7 до 6,3 млн тонн дизельного пального. Найбільшими споживачами бензину і дизельного пального Україні є сільське господарство (понад 23% дизельного пального та 5% бензину), промисловість (15–20% дизельного пального та 6% бензину), галузь транспорту та зв’язку (19–24% дизельного пального та 2,4–4% бензину). 

«Вже тривалий період загальне споживання паливно-енергетичних ресурсів у сільському господарстві має тенденцію до скорочення», – зауважив Олександр Захарчук. 

За його словами, обсяг споживання дизельного пального в 2020 році зменшився на 67% від рівня споживання 1990 році, проте в структурі спожитих ресурсів його питома вага зросла на 5%, що свідчить про нагальну необхідність збільшення поставок цього виду пального. Обсяг споживання автомобільного бензину протягом проаналізованого періоду зменшився в 16 разів.

«Очікується, що обсяги споживання дизельного пального в сільськогосподарських підприємствах у 2021 році, як порівняти з 2020-м, дещо скоротяться навіть попри зростання валових зборів основних сільгоспкультур. Таке скорочення зумовлено застосуванням сучасних енергоощадних технічних засобів з ґрунтообробітку, які дозволяють суміщати декілька технологічних операцій, використанням альтернативних видів пального, оптимізації структури посівних площ з розширенням малоенергомістких культур, застосуванням прогресивних енерго- та ресурсозберігальних технологій», – підсумував Олександр Захарчук. 

Перегляди: 28
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrarna-galuz-lider-zi-spozhyvannya-benzynu-i-dyzpalnogo
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати