Аграрний комітет підтримав законопроєкт про операторів меліоративних систем

Аграрний комітет підтримав законопроєкт про операторів меліоративних систем
Фото: з відкритих джерел

Під час засідання Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики рекомендував народним депутатам ухвалити проєкт закону № 7577 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності».

Про це повідомляє Всеукраїнська Аграрна Рада.

Це один з  важливих законопроектів, що сприятиме подальшому відновленню зрошення в Україні. Його розробляли експерти ВАР, Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО), Міністерства аграрної політики та продовольства України та аграрного комітету ВРУ.

Ухвалення законопроєкту №7577 продовжує реформу у сфері зрошення та дренажу, першим кроком якого було прийняття Верховною Радою України Закону України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель».

Законопроєкт № 7577 дає можливість:

  • Створити операторів меліоративних систем державної власності, що утворюються як державні некомерційні підприємства. Це надасть більше автономії та гнучкості в управлінні меліоративними системами.
  • Затвердити дієвий механізм передачі державної меліоративної інфраструктури до операторів.
  • Включити представників аграрного та промислового сектору (користувачів послуг) до наглядових рад створених операторів. Це дасть можливість забезпечити ефективне управління саме тими, хто дійсно зацікавлений в успішному розвитку оператора та забезпечить прозорість фінансування його діяльності.
  • Побудувати ефективну політику тарифоутворення на послуги оператора з подачі або відведення води через впровадження двоставкових тарифів з постійною та змінною складовими. Також справедливо розподілити витрати між водокористувачами – «більше платить той, хто більше споживає води». Включити у тариф інвестиційну складову, яка буде направлена на модернізацію інфраструктури.

Експерти ВАР вважають, що ухвалення законопроєкту запровадить ефективну модель управління меліоративною інфраструктурою державної власності через залучення водокористувачів до управління оператором, зменшить собівартість поливу, мінімізує ризики припинення подачі води під час вегетаційного сезону.

Крім того, внаслідок реалізації його положень зменшяться витрати держави на адміністрування системи гідротехнічної меліорації та збільшяться податкові надходження до бюджету від діяльності с/г виробників.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agrarnyj-komitet-pidtrymav-zakonoproyekt-pro-operatoriv-melioratyvnyh-system
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати