Агрохолдинг Юрія Косюка націлився на придбання активів за кордоном

Агрохолдинг Юрія Косюка націлився на придбання активів за кордоном
Фото: з відкритих джерел

Головним інвестиційним напрямком для агрохолдингу МХП у 2022 році стане купівля активів із виробництва курятини в Європі.

Про це розповіла фінансовий директор агрохолдингу Вікторія Капелюшна агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Для нас пріоритетом інвестицій та пріоритетом на 2022 рік є придбання компаній у Європі, тому що у нас є дуже гарний приклад з Perutnina Ptuj, де ми чітко собі та усьому світу довели, що ми справді найефективніший виробник курятини не тільки в Україні за якихось українських реалій, а ми можемо справді значно підняти ефективність європейських активів”, – наголосила вона.

Шляпна уточнила, що регіон MENA також є важливим експортним ринком, де МХП має представництво та філії для розвитку експорту.

“Ми глибше входимо до Саудівської Аравії, тому що це великий і важливий для нас ринок, ми розглядаємо його у проекції виробництва шаурми, це у нас вже на порядку денному”, – зазначила фіндиректор, уточнивши, що найбільшу увагу агрохолдинг планує сконцентруватися на інвестиціях у ЕС.

За даними Капелюшної, МХП розглядає купівлю активів як у Західній, так і Східній Європі.

За даними на сайті сербської філії Perutnina Ptuj, будівництво птахівничого активу в цій країні почалося після поглинання словенської PP Group агрохолдингом МХП, одним із провідних світових виробників продуктів харчування.

Агрохолдинг інвестував у будівництво семи ферм із вирощування та відгодівлі курчат у місті Бачка Топола (Сербія). На першому етапі у будівництво комплексу було інвестовано понад EUR4,5 млн, потужність першої черги – вирощування 2 млн курчат на рік.

Окрім зазначених семи ферм МХП має намір будівництво ще двох комплексів на 14 об’єктів. Крім того, в Сербії будується сучасний завод з очищення стічних вод, буде проведена повна реконструкція скотобійні та цеху з виробництва м’ясних продуктів.

МХП – найбільший виробник курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, олії, продуктів м’ясопереробки. На європейський ринок МХП постачає охолоджені напівтуші курей, які переробляються, зокрема на його підприємствах у Нідерландах та Словаччині. У лютому 2019 року МХП завершив угоду щодо придбання словенської компанії Perutnina Ptuj.

Агрохолдинг у 2020 році отримав чистий збиток у розмірі $133 млн. проти чистого прибутку $215 млн. у 2019 році. Виручка МХП у 2020 році скоротилася на 7% – до $1,91 млрд. Його скоригований EBITDA та операційний прибуток зменшилися на 7%, відповідно, до $395 млн та $201 млн.

Засновником та мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agroholdyng-yuriya-kosyuka-naczilyvsya-na-prydbannya-aktyviv-za-kordonom
Like
Цікаво
1
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати
2

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН