Агрохолдинг Юрія Косюка націлився на придбання активів за кордоном

Агрохолдинг Юрія Косюка націлився на придбання активів за кордоном
Фото: з відкритих джерел

Головним інвестиційним напрямком для агрохолдингу МХП у 2022 році стане купівля активів із виробництва курятини в Європі.

Про це розповіла фінансовий директор агрохолдингу Вікторія Капелюшна агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Для нас пріоритетом інвестицій та пріоритетом на 2022 рік є придбання компаній у Європі, тому що у нас є дуже гарний приклад з Perutnina Ptuj, де ми чітко собі та усьому світу довели, що ми справді найефективніший виробник курятини не тільки в Україні за якихось українських реалій, а ми можемо справді значно підняти ефективність європейських активів”, – наголосила вона.

Шляпна уточнила, що регіон MENA також є важливим експортним ринком, де МХП має представництво та філії для розвитку експорту.

“Ми глибше входимо до Саудівської Аравії, тому що це великий і важливий для нас ринок, ми розглядаємо його у проекції виробництва шаурми, це у нас вже на порядку денному”, – зазначила фіндиректор, уточнивши, що найбільшу увагу агрохолдинг планує сконцентруватися на інвестиціях у ЕС.

За даними Капелюшної, МХП розглядає купівлю активів як у Західній, так і Східній Європі.

За даними на сайті сербської філії Perutnina Ptuj, будівництво птахівничого активу в цій країні почалося після поглинання словенської PP Group агрохолдингом МХП, одним із провідних світових виробників продуктів харчування.

Агрохолдинг інвестував у будівництво семи ферм із вирощування та відгодівлі курчат у місті Бачка Топола (Сербія). На першому етапі у будівництво комплексу було інвестовано понад EUR4,5 млн, потужність першої черги – вирощування 2 млн курчат на рік.

Окрім зазначених семи ферм МХП має намір будівництво ще двох комплексів на 14 об’єктів. Крім того, в Сербії будується сучасний завод з очищення стічних вод, буде проведена повна реконструкція скотобійні та цеху з виробництва м’ясних продуктів.

МХП – найбільший виробник курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, олії, продуктів м’ясопереробки. На європейський ринок МХП постачає охолоджені напівтуші курей, які переробляються, зокрема на його підприємствах у Нідерландах та Словаччині. У лютому 2019 року МХП завершив угоду щодо придбання словенської компанії Perutnina Ptuj.

Агрохолдинг у 2020 році отримав чистий збиток у розмірі $133 млн. проти чистого прибутку $215 млн. у 2019 році. Виручка МХП у 2020 році скоротилася на 7% – до $1,91 млрд. Його скоригований EBITDA та операційний прибуток зменшилися на 7%, відповідно, до $395 млн та $201 млн.

Засновником та мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк.

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agroholdyng-yuriya-kosyuka-naczilyvsya-na-prydbannya-aktyviv-za-kordonom
Like
Цікаво
1
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати
2