Агрохолдинги масово планують встановлювати теплиці

Агрохолдинги масово планують встановлювати теплиці
Фото: з відкритих джерел

Сьогодні розглядаються або знаходяться на стадії розкрутки до десятка великих тепличних проєктів від 1 га в рамках агрохолдингів.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповідає Леонід Чебанов, завлабораторією будівництва та реконструкції теплиць Київського національного університету будівництва і архітектури та головний інженер проєктів компанії «Інжтехбуд».

За його словами, компанії активно заговорили про такі плани приблизно з початку четвертого кварталу 2023 року. Це насамперед середні та великі агрохолдинги, які мають сировину для переробки на біометан, біоетанол тощо, власні джерела альтернативної енергії від біогазових установок чи надлишки тепла на основному виробництві й можуть частково обійтись без традиційного природного газу.

«Паралельно приймаються серйозні рішення щодо проєктів з виробництва біометану та біоетанолу та реалізації їх в Європі – і це було одним з поштовхів, щоб планувати великі теплиці, – розповідає експерт. – Плюс крупні аграрні компанії активно шукають додаткові напрямки у бізнесі, де є необхідність у теплицях. Наприклад, щоб вирощувати розсаду для овочів відкритого грунту. Є запити на теплиці для виробництва фруктів та ягід, органічних овочів тощо».

Джерело: AgroTimes

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agroholdyngy-masovo-planuyut-vstanovlyuvaty-teplyczi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати