Аграрії закликають до впровадження страхування від кліматичних ризиків

В українському агросекторі назріла необхідність впровадження механізмів страхування посівів. Про це заявив Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).
Про це розповідає AgroReview
«Це одне з ключових питань для агробізнесу. Крім воєнних ризиків, існують також кліматичні, які щороку дедалі більше впливають на врожай. Впровадження страхування дозволить мінімізувати втрати і зробити агросектор більш стабільним», — зазначив Марчук.
Необхідність підтримки аграріїв
Марчук також підкреслив важливість підтримки аграрного сектору в умовах війни. «Вкрай важливо підтримати аграріїв, підприємства яких перебувають в окупації та на прифронтових територіях, оскільки до повномасштабного вторгнення вони брали кредити на розвиток бізнесу. Сьогодні банки вимагають повернути кредити. Тобто, фактично, три роки війни в Україні й три роки у аграріїв боротьби з банками після того, як вони втратили все», — додав він.
Заступник голови ВАР також звернув увагу на законопроєкт №12148, який передбачає тимчасову заборону на примусове стягнення заборгованості з фермерів, чиє майно знаходиться в зонах бойових дій або на тимчасово окупованих територіях. Законопроєкт вже ухвалений в першому читанні та чекає на розгляд у другому.
Фінансування агросектору
Марчук підкреслив важливість збільшення фінансування для аграріїв, особливо тих, які працюють на фронтових територіях. «Сьогодні аграрії отримують 2-4 тис. грн на гектар підтримки. Це замало для розвитку. Найефективнішою програмою є «5-7-9%», що дає можливість вести господарську діяльність в умовах війни, зберігати робочі місця й платити податки. Але для розвитку важливо збільшити ці ліміти з 90 млн грн до 150 млн грн для всіх агропідприємств», — резюмував він.