Бізнес в Україні закликає скасувати обмеження на іноземні вагони

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) виступає за скасування обмежень на експлуатацію іноземних вагонів в Україні, вважаючи це необхідним для забезпечення рівних умов на ринку вантажоперевезень. За інформацією пресслужби асоціації, з 16 березня 2023 року вагони іноземних залізниць можуть використовуватися лише для міжнародних перевезень, що викликає занепокоєння бізнесу.
Про це розповідає AgroReview
Такі обмеження, на думку бізнесменів, створюють нерівні умови на внутрішньому ринку, адже вони не поширюються на вагони в управлінні «Укрзалізниці». Учасники асоціації вказують, що це вже не перша спроба зупинити використання вантажних вагонів іноземних залізниць: подібні обмеження виникали у вересні 2024 року, але були скасовані після активних протестів бізнесу та профільних організацій.
Необхідність експлуатації іноземних вагонів
Експерти асоціації наголошують, що питання використання вагонів іноземних залізничних адміністрацій, окрім країн під санкціями, регулюється українським законодавством.
«З початком військової агресії рф проти України українські вантажовідправники та оператори були вимушені залучати вагони європейських країн, зокрема країн Балтії, інвестували в ремонт та експлуатацію таких вагонів. Це був вимушений крок через критичний дефіцит справного рухомого складу «Укрзалізниці», низькі швидкості руху по мережі, неконкурентні ставки за використання власних вагонів УЗ», — зазначили фахівці.
Вимоги бізнесу та наслідки обмежень
За словами представників бізнесу, нові обмеження викликають нерозуміння серед вантажовідправників, адже можуть призвести до штучного дефіциту вагонів, антиконкурентних дій на ринку, а також до підвищення цін на вантажоперевезення. Це, в свою чергу, негативно вплине на конкурентоспроможність українських товарів на міжнародних ринках. Минулого тижня бізнес звернувся до відповідних органів із проханням надати роз’яснення щодо ситуації та закликав призупинити дію обмежень до завершення дослідження.
Європейська Бізнес Асоціація також пропонує обговорити можливість використання рухомого складу приписки інших залізничних адміністрацій на основі типової угоди, що забезпечить їх інтероперабельність у внутрішньому залізничному сполученні України.