Державні банки України: Укргазбанк та Сенс Банк стануть кандидатами на приватизацію

Державні банки України, зокрема Укргазбанк та Сенс Банк, стали першими кандидатами на продаж. Однак приватизація цих фінансових установ не відбудеться цього року, про це повідомила Катерина Рожкова, перша заступниця голови Національного банку України, в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
Про це розповідає AgroReview
«На мою думку, цього року це нереально просто фізично, адже це тривалий процес», — зазначила вона. Рожкова також нагадала, що жовтні минулого року президент підписав закон, що регулює особливості приватизації держбанків.
Процес приватизації
Вона підкреслила необхідність обрання радника для початку процесу приватизації, що, за її словами, займе більше часу, ніж у приватному секторі — щонайменше дев’ять місяців до року.
Незважаючи на це, Рожкова вважає, що шанси на успішний продаж банків є «і досить великі». «Наприклад, Укргазбанк — один із небагатьох банків з українським капіталом, який серйозно просунувся в імплементації ESG, позиціонуючи себе як „зелений“ банк. Банк Сенс, націоналізований у липні 2023 року, є наймолодшим серед державних банків, що може спростити його приватизацію», — розповіла вона.
Інтерес інвесторів
Рожкова також зазначила, що держава не докапіталізовувала Сенс Банк, що полегшує оцінку його ринкової вартості. Вона висловила впевненість у можливій успішній приватизації цих банків. Водночас Рожкова наголосила на тому, що банківський сектор — це дорога справа: «Він прибутковий та цікавий, але ми як регулятор бачимо покупцями лише сильних інституційних інвесторів».
З її слів, існує потенційний інтерес до Сенс Банку з боку міжнародних банківських груп, які вже діють в Україні, для розширення своїх позицій шляхом неорганічного зростання. «Про істотний зовнішній інтерес як до інвестиції для розвитку говорити передчасно, але він точно з’явиться», — резюмувала вона.
На сьогодні в державній власності перебуває 7 банків з 61, включаючи ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Сенс Банк, Укргазбанк, Мотор-Банк та Перший інвестиційний банк. Частка чистих активів групи державних банків у 2024 році знизилась на 0,3 п.п. до 53,3%, а частка коштів населення в держбанках зменшилася на 1,2 п.п. за рік до 63,3%.