Дмитро Казанін представив стратегії комплексної логістики та аналіз ринку перевезень

На 23-й міжнародній конференції «BLACK SEA GRAIN.KYIV-2025», що відбулася наприкінці квітня, провідні експерти сфери логістики обговорили ключові виклики та перспективи галузі. Директор і власник компанії TEUS Дмитро Казанін взяв участь у дискусійній панелі «Експортний шторм. Навігація ринків, маржа та конкуренція зернових і олійних», де поділився досвідом досягнення успіху компанії та окреслив основні напрями її розвитку.
Про це розповідає AgroReview
Переваги комплексної логістики та фіксованої ставки
TEUS впроваджує комплексний підхід до логістики для імпортерів та експортерів, поєднуючи різні види транспорту і оптимізуючи навантаження вагонів власними потужностями. Такий підхід дозволяє значно скоротити витрати на елеваторні послуги й забезпечити клієнтам прозорість і передбачуваність витрат. Використання вагонів власного парку, власної перевалки, а також можливість фрахтувати судна для доставки вантажу до кінцевого покупця створює умови для вигідної фіксованої ставки.
«Завдяки комплексному підходу TEUS може гарантувати клієнтам фіксовану маржу та взяти на себе фінансові ризики у разі непередбачених ситуацій», — наголосив Дмитро Казанін.
Розширення напрямків діяльності та адаптація до ринку
Компанія активно розширює спектр своїх послуг: від залізничних перевезень до автомобільних, контейнерних, перевалки, фрахту, трейдингу та брокерської діяльності. Значущим напрямом розвитку є також імпорт добрив, який передбачає складні логістичні маршрути, зокрема доставку вантажів з Казахстану через Каспійське море. Такий підхід дозволяє закривати логістичні потреби партнерів «під ключ» з одним контрагентом.
Значна увага приділяється нішевим культурам та новим ринкам, наприклад, Іспанії, де фокусується на перевезеннях хендісайзами. Цей сегмент складає близько 15% обороту компанії. Дмитро Казанін підкреслив, що TEUS не очікує стабільності ринку, а активно адаптується до нових умов, що забезпечує компанії конкурентоспроможність та прибутковість.
Окремо директор TEUS акцентував на проблемах ринку залізничних перевезень, зокрема надлишковому парку зерновозів.
На сьогодні більшість вагонного парку належить приватним перевізникам, проте старі 94-кубові вагони поступаються сучасним 166- та 120-кубовим моделям, які здатні перевозити більше вантажу — шрот, насіння, кукурудзу та інші культури. Відтак, бізнес усе менше використовує старі вагони, що зумовлює ризик виникнення дефіциту рухомого складу у найближчі 3-4 роки.
Наразі спостерігається профіцит рухомого складу та зниження ставок за використання вагонів. Якщо тенденція збережеться, нові вагони не будуватимуться, а старі поступово виводитимуться з експлуатації. На думку Дмитра Казаніна, ці можливі зміни слід враховувати вже зараз для уникнення майбутніх проблем у галузі.