Доступ України до ринку ЄС збережеться під час нових переговорів про торгівлю

Доступ України до ринку ЄС збережеться під час нових переговорів про торгівлю
Фото: з відкритих джерел

Україна й надалі матиме доступ до ринку Європейського Союзу після завершення дії автономних торговельних заходів (АТЗ) 6 червня, доки ведуться переговори щодо нових умов співпраці. Про це заявив заступник міністра економіки та торговий представник України Тарас Качка.

Про це розповідає AgroReview

Перегляд торговельних домовленостей з ЄС

Минулого року сторони погодили, що після завершення АТЗ у червні 2025 року Європейська комісія ініціює перегляд за статтею 29 Угоди про поглиблену і всеохопну зону вільної торгівлі (ПВЗВТ, DCFTA). Мета — розширити доступ українських товарів до європейських ринків і навпаки. Качка зазначив, що процес перегляду за цією статтею йде повільніше, ніж планувалося, через зовнішні фактори, однак пошук рішення триває.

«І якщо з автономними торговими заходами все сталося, як Європейська комісія і запланувала, то із 29 статтею поки що ми трішки пригальмувалися через низку зовнішніх різних обставин. Але сподіваюся, що ми це рішення знайдемо досить швидко. Якщо не до 6 червня, то максимально швидко після 6 червня», — описав поточну ситуацію торгпред.

За словами Тараса Качки, на час переговорів про нові параметри лібералізації торгівлі українські виробники не втратять доступу до ринку ЄС. Він підкреслив, що навіть у разі повернення до довоєнного режиму торгівлі умови залишаться сприятливими: мита на промислові товари не застосовувалися й надалі, а щодо більшості агропродукції — також не передбачені.

Особливості поточного балансу торгівлі

Торгпред зауважив, що автономні торговельні заходи були особливо корисними для експорту чутливих товарів і для транзиту в період, коли українські порти не працювали. Однак сьогодні, коли порти відновили діяльність, значення АТЗ у питанні транзиту зменшилося.

За підсумками 2023–2024 років, Україна та ЄС досягли балансу у торгівлі, хоча Україна має суттєвий торговельний дефіцит — імпорт майже вдвічі перевищує експорт. Качка наголосив на необхідності зберегти існуючі умови торгівлі або навіть зробити їх більш ліберальними, але під контролем. Він підкреслив, що діалог з Європейською комісією є конструктивним, проте остаточне рішення щодо подальших умов співпраці ще обговорюється.

Перегляди: 18
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agropolitics/dostup-ukrayiny-rynku-yes-zberezhetsya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

Новини