Кабмін підтримав скасування понад 60 застарілих регулювань для бізнесу в АПК

Кабінет Міністрів України 21 травня ухвалив рішення щодо скасування 63 державних регуляторних вимог, які втратили актуальність та дублюються. Ці зміни стосуються різних галузей економіки, зокрема агропромислового комплексу, лісового та мисливського господарства, рибальства, а також охорони тваринного світу.
Про це розповідає AgroReview
Комплексна дерегуляція та підтримка бізнесу
Уряд також ініціює припинення адміністративної відповідальності за порушення норм, які вже втратили чинність. Остаточне впровадження нововведень відбудеться після розгляду та ухвалення відповідних законопроєктів Верховною Радою та підписання їх Президентом України.
Перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко повідомила:
«Продовжуємо дерегуляцію — послідовно зменшуємо адміністративний тиск на бізнес. Цього разу пропонуємо скасувати ще понад 60 застарілих інструментів, які не несуть реальної користі. Це дозволить бізнесу зекономити близько 400 млн грн».
Основні напрямки та приклади скасованих вимог
Пакет дерегуляцій сформований на основі пропозицій бізнес-спільноти, експертів та міністерств. У сфері АПК, лісового та мисливського господарства, рибальства, охорони тваринного світу скасовується 23 інструменти; у сфері охорони води та повітря — 18; енергетики, альтернативного палива, будівництва, вибухових матеріалів — 8; у зовнішньоекономічній діяльності, інвестиціях, інноваціях, культурі та освіті — 12; у сфері охорони здоров’я — 2.
Серед конкретних прикладів застарілих норм, які будуть скасовані:
- Погодження меж зон санітарної охорони водних об’єктів — бюрократична процедура, що не впливає на фактичний захист водних ресурсів. Очікувана економія для бізнесу — 15,5 млн грн.
- Дозвіл на будівництво меліоративних систем — регуляторна вимога, яка стримує розвиток аграрної інфраструктури. Економія — 62,9 млн грн.
- Погодження з Держпраці спеціальних дозволів на користування надрами для підземних вод — дублюючий процес із зайвою документацією. Економія — 15,4 млн грн.
- Обов’язкове страхування зерна на зберіганні — зобов’язання, що пропонується зробити добровільним. Економія — 0,3 млн грн.
Заплановані зміни сприятимуть скороченню бюрократичного навантаження, підвищенню ефективності ведення бізнесу та дозволять підприємцям в аграрному секторі зекономити значні кошти.