Китай скорочує імпорт кукурудзи через торгові напруження та нові мита

Китайські імпортери активізують зусилля з метою диверсифікації джерел постачання кукурудзи, аби зменшити ризики, які виникають на фоні зростаючих торгових напружень. Причинами таких змін є нова тарифна політика адміністрації США, а також інші чинники, що впливають на ринок. Китайські фермери також докладають значних зусиль для нарощування внутрішнього виробництва, щоб забезпечити стабільні поставки, зазначив старший галузевий аналітик під час прес-конференції.
Про це розповідає AgroReview
Згідно з даними Головного митного управління Китаю, у перші два місяці поточного року імпорт кукурудзи склав 180 тисяч тонн, що на 97,1% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Це значне зниження обсягів імпорту пов’язане з кількома факторами, серед яких зменшення цінової різниці між імпортною та вітчизняною кукурудзою, а також необхідність трейдерів диверсифікувати постачання через загрозу нових тарифів з боку США.
Торгові відносини між США та Китаєм
Зниження імпорту відповідає прогнозам Міністерства сільського господарства та сільських справ Китаю, які були зроблені в січні. У цих прогнозах йшлося про значне зменшення імпорту кукурудзи у 2024/25 маркетинговому році. Як зазначає аналітик Сі Їньшень, починаючи з цього року, цінова перевага імпортної кукурудзи фактично зникла, а її вартість на південних портах Китаю стала рівною або навіть вищою за внутрішні ціни.
Власне виробництво та агророзвиток
Додатковим фактором, що вплинув на скорочення імпорту, стало загострення торгових відносин між США та Китаєм. 1 лютого уряд США оголосив про введення додаткового 10-відсоткового мита на товари, що імпортуються з Китаю, а 4 лютого Китай у відповідь запровадив аналогічні мита на певні американські товари. 3 березня США ввели новий пакет тарифів, що викликало нову хвилю відповідних заходів з боку Китаю, включаючи 10-15% мита на сільськогосподарську продукцію США, в тому числі кукурудзу та сою.
Відповідно до цих подій, Китай посилює своє виробництво кукурудзи та впроваджує нові агротехнології. Зокрема, розробляються сорти кукурудзи з високим вмістом білка, що зменшить залежність від імпорту сої. У 2023 році Бразилія змінила США як основного постачальника кукурудзи до Китаю, і аналітики прогнозують, що втрата американських поставок може бути повністю компенсована імпортом з інших країн. Очікується, що до 2025 року попит Китаю на імпортну кукурудзу знизиться приблизно на 50%.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватися на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві. Запрошуються всі бажаючі приєднатися до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!