Китай запроваджує мита на американську сільськогосподарську продукцію

Китай оголосив про запровадження мит на ряд американських сільськогосподарських продуктів у відповідь на дії США, що може суттєво вплинути на торгові відносини між країнами. За інформацією з Bloomberg, нові заходи, що набудуть чинності з 10 березня, торкнуться таких товарів, як яловичина, свинина, соя та пшениця.
Про це розповідає AgroReview
Раніше китайський уряд попереджав у державній газеті Global Times, що сільськогосподарська продукція опиниться під “перехресним вогнем”. Зокрема, на імпорт сої буде накладено додаткові 10% мита, а на свинину, яловичину і курятину – 15% мита. Китай також призупинив імпорт сої з трьох американських компаній.
Вплив на ринок і прогнози експертів
Арлан Судерман, головний економіст з сировинних товарів StoneX, зазначив: “Це негативно для свинини та яловичини, але Китай все ще не планував значних закупівель кукурудзи чи сої в найближчі місяці, адже поставки з Аргентини та Бразилії є дешевшими”.
Відповідь Китаю на підвищення тарифів США до 20% та 25% на канадський і мексиканський імпорт, включає сільськогосподарські товари, які є ключовими для експорту до Китаю. Ці дії з боку Китаю можуть призвести до зниження цін на ф’ючерси на сою, кукурудзу та інші сільськогосподарські культури, що вже викликало занепокоєння серед фермерів.
Перспективи для американських фермерів
Значне зменшення продажів сої в США, яке скоротилося на 80% за два роки, стало наслідком торгової війни між США та Китаєм. Китай уже почав диверсифікувати свої закупівлі, імпортуючи сою з Південної Америки, що ставить під загрозу ринкові позиції американських фермерів.
«Китай зможе досягти нового балансу між попитом та пропозицією, імпортуючи більше сої з Південної Америки або вивільняючи резерви», – повідомили у Shanghai JC Intelligence Co.
Крім того, американські фермери вже стикаються з тиском на доходи через підвищення витрат на насіння, добрива та обладнання. Уряд США планує надати фермерам 30 млрд доларів фінансування для підтримки у боротьбі зі спадом ринку, що свідчить про серйозність ситуації в аграрному секторі.