Мінагрополітики презентувало концепцію національної системи сільськогосподарських знань та інновацій

Міністерство аграрної політики та продовольства України оголосило про розробку концепції створення національної системи сільськогосподарських знань та інновацій (AKIS). Це рішення є важливою складовою інтеграції України у європейську аграрну екосистему, оскільки аналогічна модель вже ефективно функціонує у країнах Європейського Союзу.
Про це розповідає AgroReview
Структура та головні принципи системи AKIS
Запровадження AKIS в Україні передбачає, що у центрі уваги нової системи стоятиме фермер. Усі компоненти системи мають бути орієнтовані на забезпечення йому доступу до актуальної аграрної інформації, а також швидке впровадження інновацій у виробництво.
Серед ключових положень концепції – об’єднання фермерів, дорадників, науковців, викладачів, бізнесу та громадських організацій у єдину мережу. Всі ці учасники об’єднують зусилля для створення і поширення знань задля спільної мети – розвитку конкурентоспроможного агросектору.
Особливу роль у новій системі відіграватимуть вісім регіональних AKIS-хабів – локальних центрів доступу до знань, навчання, інновацій та консультацій для агровиробників. Відкриття таких хабів дозволить підвищити рівень обізнаності фермерів щодо сучасних агротехнологій, а також зробить європейські практики доступними для українського агробізнесу.
Переваги для українських фермерів та галузі в цілому
Новостворена система не лише інтегрує українських аграріїв у європейський простір, а й надає їм прямий доступ до найкращих аграрних технологій і практик ЄС. Міністр агрополітики Віталій Коваль підкреслив, що AKIS є ключовим рушієм інновацій в агросекторі ЄС, і впровадження цієї моделі в Україні сприятиме реальній підтримці фермерів, науковців та дорадників у спільній роботі.
«Без знань немає розвитку. А без інновацій – немає конкурентного агросектору. Український фермер має бути не просто сильним, а ще й добре поінформованим. Ми вже сьогодні створюємо спільне майбутнє з Європою. І фермер у цьому майбутньому – ключовий гравець», – наголосив Віталій Коваль.
Реалізація системи AKIS стане ще одним кроком на шляху до сучасного сільського господарства, підвищення його ефективності та конкурентоспроможності на міжнародному рівні.