Мінагрополітики презентувало національну систему аграрних знань та інновацій AKIS

Міністерство аграрної політики та продовольства України представило концепцію створення національної системи аграрних знань та інновацій (AKIS), яка має об’єднати фермерів, науковців і дорадників для розвитку конкурентоспроможного аграрного сектору. AKIS стане платформою для модернізації сільського господарства, сприяючи впровадженню сучасних технологій і європейських практик в Україні.
Про це розповідає AgroReview
AKIS — шлях до ефективної співпраці в агросекторі
Система AKIS давно демонструє ефективність у країнах Європейського Союзу як ключовий двигун інновацій у сільському господарстві. Тепер цей формат співпраці запроваджується і в Україні. Важливо, що AKIS не залишиться декларацією, а стане дієвим інструментом для об’єднання фермерів, науковців, дорадників, викладачів, бізнесу та громадських організацій у єдину мережу. Головна мета — створення, поширення та ефективне використання знань для розвитку агросектору.
У центрі нової системи перебуває фермер, для якого створюються умови оперативного доступу до актуальної інформації та впровадження новітніх рішень у господарстві. В Україні планується створити вісім регіональних AKIS-хабів, що стануть майданчиками для обміну знаннями, проходження навчальних програм та отримання професійних консультацій.
Нові можливості для українських фермерів
Запровадження AKIS відкриє українським аграріям доступ до найкращих сучасних практик, інноваційних технологій і досвіду країн ЄС. Ця система допоможе швидко адаптувати передові знання та сприятиме зростанню конкурентоспроможності національного агросектору.
“Без знань немає розвитку. А без інновацій — немає конкурентного агросектору. Український фермер має бути не просто сильним, а ще й добре поінформованим”, – підсумував міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.
Варто відзначити, що з початку 2025 року понад 7,4 тисячі аграрних підприємств отримали кредити на суму майже 44,5 мільярда гривень завдяки різним державним програмам підтримки. Зокрема, завдяки програмі компенсацій за розмінування, фермерам вдалося повернути до обробітку близько 1 400 гектарів сільськогосподарських угідь.