Mind Export Summit 2025: нові можливості для українського бізнесу за кордоном

13 лютого у Києві, в КВЦ «Парковий», за підтримки Ощадбанку, відбувся Mind Export Summit 2025. Цей захід став платформою для підприємців, які прагнуть розширити свої бізнеси на міжнародні ринки або вже мають певні досягнення в цій сфері.
Про це розповідає AgroReview
Другий день саміту, 14 лютого, проходив у просторі Kooperativ, де учасники взяли участь у бізнес-симуляції «Глобальна експансія». Тут вони моделювали процес виходу на закордонні ринки та вирішували потенційні проблеми.
Виклики українського експорту
Після повномасштабного вторгнення росії український експорт зазнав значних втрат. Проте нові геополітичні обставини, зміна логістичних маршрутів та підтримка міжнародних партнерів зробили експорт ключовим напрямком розвитку українського бізнесу. На початку 2023 року експорт з України перевищив минулі показники на 82%, а у 2024 році очікується зростання на 15% у порівнянні з попереднім роком.
Учасники саміту обговорювали важливі питання, такі як:
- Як створити продукт, що буде цікавий закордонним споживачам?
- Що приваблює європейців, американців, австралійців та жителів ОАЕ у продукції виробленій в Україні?
- Які стратегії краще використовувати для виходу на нові ринки?
- Які особливості пропозицій, наприклад, меду зі Черкас чи дощовиків з Луцька?
Основні виступи та партнерства
Наталя Буткова-Вітвіцька, член правління АТ «Ощадбанк», поділилась можливостями, які надає державна програма фінансування для малого і середнього бізнесу. Вона зазначила, що на 2025 рік програма забезпечена бюджетом у 18 млрд грн, що повністю фінансується міжнародними партнерами. «Швидке впровадження в програму вимог до стандартів ESG підвищує шанси на отримання фінансування з боку ЄС», – підкреслила вона.
Олександра Сологуб, операційна директорка платформи Nazovni.Online, розповіла про можливості співпраці та підтримки експортних ініціатив з боку держави. Вона навела приклад, коли українські підприємці зекономили 750 000 євро, беручи участь у виставках, організованих платформою.
«Ми допомагаємо компаніям не лише звертатися до економічних дипломатів, а й брати участь у виставках на пільгових умовах. Це велика перевага для українського бізнесу», – сказала Олександра Сологуб.
Важливу роль у Mind Export Summit 2025 також відіграла консалтингова компанія Start Global, яка надає підтримку підприємцям у виході на експортні ринки. Її засновник Дмитро Швець не лише вів перший день, але й провів бізнес-гру на другий день саміту.
Офіційним партнером заходу стала компанія LBS Cloud, спеціаліст у впровадженні CRM-систем та ERP-рішень. Алкогольним партнером виступила мережа WINETIME, що відома своїми гастрономічними просторами по всій Україні.
Організатори висловили подяку інформаційним партнерам, які сприяли розширенню знань українських підприємців про можливості масштабування та розвитку бізнесу в умовах викликів.