Мінекономіки очікує зростання ВВП України на 3-4% у вересні-жовтні та підвищення до кінця року

Мінекономіки очікує зростання ВВП України на 3-4% у вересні-жовтні та підвищення до кінця року
Фото: з відкритих джерел

Міністерство економіки України прогнозує, що у вересні-жовтні 2025 року валовий внутрішній продукт країни зросте на 3-4%. Про це повідомив міністр економіки Олексій Соболєв під час години запитань до уряду.

Про це розповідає AgroReview

Основні чинники економічного зростання

За словами Олексія Соболєва, у серпні 2025 року зростання ВВП України сягнуло приблизно 5,3% порівняно з аналогічним місяцем минулого року. Головними драйверами цього процесу стали будівництво, переробна промисловість і аграрний сектор. Міністерство очікує, що позитивна динаміка зберігатиметься й у другій половині року.

“За вересень-жовтень приріст ВВП України очікується на рівні 3-4%”, — підкреслив міністр економіки Олексій Соболєв.

Роль інвестицій та міжнародних прогнозів

Важливим фактором для подальшого економічного зростання стане реалізація міжнародних інвестиційних угод. Міністерство розраховує, що близько 200 млн доларів США будуть спрямовані на впровадження різних проєктів у країні, що підтримає подальше підвищення ВВП.

Крім того, у відомстві прогнозують, що у 2026 році економіка України зросте на 2,5%. Однак міжнародні організації мають інші оцінки: Світовий банк знизив свій прогноз щодо зростання ВВП України до 2% (раніше очікувалося 5,2%), а Європейський банк реконструкції та розвитку залишив незмінним свій прогноз на 2026 рік — 5%, однак за умови завершення війни росії проти України.

Перегляди: 19
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agropolitics/minekonomiky-ochikuye-zrostannya-vvp-ukrayiny

Новини