Ощадбанк запровадив нові кредити для малих фермерів із покриттям 50%

Ощадбанк запровадив нові кредити для малих фермерів із покриттям 50%
Фото: з відкритих джерел

Ощадбанк розширив програму фінансової підтримки агровиробників, зосередивши увагу на малих фермерських господарствах із земельним банком до 500 гектарів. Тепер фермери можуть скористатися кредитами, що надаються з 50% гарантією від Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві та без будь-яких комісій за гарантію.

Про це розповідає AgroReview

Гнучкі умови кредитування для аграріїв

Завдяки новій програмі аграрії отримують доступ до фінансування на більш вигідних умовах — із мінімальними вимогами до застави та без додаткових витрат на гарантійне забезпечення. Це дозволяє малим сільгоспвиробникам, які часто відчувають брак ліквідної застави, розширювати свої можливості для розвитку бізнесу та брати участь у сезонних роботах.

Ключові параметри інструмента кредитування від Ощадбанку:

  • комісія за гарантію складає 0%;
  • гарантія Фонду покриває 50% суми кредиту плюс порука;
  • максимальний розмір кредиту — 12,5 млн грн.

Банк пропонує гнучкі терміни для різних фінансових потреб фермерських господарств:

  • поповнення обігових коштів (закупівля насіння, добрив, пального) — до 3 років;
  • фінансування інвестиційних проєктів (придбання техніки, модернізація) — до 7 років;
  • придбання земельних ділянок — до 10 років.

Результати підтримки агросектору в 2025 році

Минулого року Ощадбанк істотно посилив підтримку аграрного сектору. Загальний обсяг кредитної допомоги агропромисловому комплексу склав близько 9,9 млрд грн, що дозволило реалізувати понад 2 663 проєкти по всій Україні, зокрема і в прифронтових регіонах. Для фінансування термінових сезонних потреб, таких як закупівля насіння, добрив та засобів захисту рослин, було виділено 539,3 млн грн через 466 кредитних угод — цей показник перевищив результат 2024 року на 267%.

У межах партнерських програм аграрії також отримали 1 066 кредитів для придбання сільськогосподарської техніки, що на 29% більше, ніж рік тому.

Співпраця з Фондом часткового гарантування кредитів відкриває нові можливості для малих фермерських господарств, надаючи їм фінансовий ресурс для стабільної роботи та зростання без додаткових витрат на страхування ризиків.

“Підтримка агровиробників, особливо у прифронтових регіонах, залишається одним із ключових пріоритетів Ощадбанку та головним драйвером економіки. Ми бачимо колосальний попит на фінансові ресурси, особливо серед невеликих господарств. Статистика говорить сама за себе: з вересня 2025 року обсяг виданих кредитів у межах співпраці з Фондом перевищив 516 млн грн. Це кошти, які вже забезпечують життєдіяльність сотень фермерських господарств, даючи їм можливість впевнено планувати посівну та розвивати свій бізнес”, — зазначила членкиня правління Ощадбанку, відповідальна за ММСБ, Наталя Буткова-Вітвіцька.

Перегляди: 86
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agropolitics/oshhadbank-zaprovadyv-novi-kredyty-dlya

Новини