Пенсії для учасників бойових дій в Україні: що потрібно знати

Пенсії для учасників бойових дій в Україні: що потрібно знати
Фото: з відкритих джерел

Учасники бойових дій (УБД) в Україні користуються численними пільгами, включаючи можливість дострокового виходу на пенсію. Питання, коли саме УБД можуть виходити на пенсію, як нараховується їхній трудовий стаж під час військової служби та які пенсії вони отримують, роз’яснила адвокатка.

Про це розповідає AgroReview

Як нараховується стаж учасників бойових дій

Згідно з інформацією адвоката юридичної компанії «Riyako&Partners» Катерини Аніщенко, мобілізовані громадяни та військовослужбовці за контрактом отримують стаж за час служби, який зараховується при виході на пенсію. Трудовий стаж продовжує нараховуватися за умови, що особи виконують бойове розпорядження і несуть службу.

«І мобілізованим, і контрактникам під час служби, зокрема й у зоні бойових дій, трудовий стаж продовжує нараховуватися згідно зі статтею 8 Закону України „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей“, — пояснює адвокатка. — Час проходження особами військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до закону „Про оборону України“, тобто, зокрема, і під час воєнного стану, зараховується не тільки до стажу, а й до вислуги років».

Цілий місяць служби в зоні бойових дій зараховується за три місяці стажу. Мінімальний термін перебування в таких умовах для зарахування стажу становить один місяць, тоді як максимального терміну немає.

Вік виходу на пенсію для учасників бойових дій

Статус УБД надає право на достроковий вихід на пенсію: чоловіки можуть виходити в 55 років за наявності 25 років стажу, а жінки — у 50 років при 20 роках стажу. Розмір пенсії ветеранів бойових дій у 2025 році залежатиме від стажу та розміру посадового окладу, з якого сплачувалися страхові внески, тому індивідуальний розрахунок є необхідним.

Згідно з українським законодавством, учасники бойових дій також мають право на додаткові виплати:

  • підвищення у розмірі 25% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (тобто, 25% від 2361 грн, що становить 590,25 грн);
  • щомісячна допомога на життя — 40 грн;
  • адресна допомога, якщо пенсія УБД (з усіма надбавками) менша за 4 958 грн.

Зазначено, що мінімальна пенсія для учасників бойових дій в Україні має становити не менше 4958,1 грн, що є 210% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (2361 грн × 2,1 = 4958,1 грн).

Перегляди: 21
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/agropolitics/pensiyi-dlya-uchasnykiv-bojovyh-dij
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    Новини